گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

آموزش بورس در ممسنی

5/5

بازار بورس چیست ؟

 در کل بازار جایی است جهت خرید و فروش .

 به بیانی دیگر هرگاه بین خریدار و فروشنده رابطه برقرار شود و امکان انجام معامله به وجودآید ،بازار شکل گرفته.

این فرصت علاوه بر مکانی که به صورت فیزیکی قابل مشاهده است در شبکه های ارتباطی جمعی مثل اینترنت نیز تشکیل می شود.

وظیفه اساسی سازمان بورس فراهم آوردن زمینه ای قانونی برای افرادی است که مایل به شرکت در فعالیت اقتصادی بر اساس کسب منفعت و سود سازی هستند.آموزش بورس در ممسنی

 ایجاد فضایی امن و مشترک بین :

 کسانی که پول، سرمایه و یا پس انداز دارند اما نمی توانند با آن کار کنند.

 افرادی که توانایی انجام فعالیت های اقتصادی دارند اما سرمایه و پول کافی ندارند.

 

بورس چیست

بورس چیست

 در بازارها به طور کلی دو نوع دارایی مورد معامله قرار می گیرند:

1. مشهود ( دارایی های فیزیکی ) مثل زمین، ساختمان و انواع کالا مانند ماشین، لوازم خانگی و …

2.مالی (دارایی اسنادی)  مثل سهام و اوراق مشارکت

بورس ،بازاری است که در آن هر نوع دارایی مورد معامله قرار می گیرد.

انواع بازار بورس

۱- بورس کالا

بازاری که به طور منظم فعال است. در این بازار معمولا مواد خام و مواد اولیه معامله می شوند.بازاری دو طرفه است . به این معنی که تریدر از ریزش قیمت نیز می تواند سود کسب کند. اقلامی مثل زعفران ،زیره ،مس ،نفت و گندم و … آموزش بورس در ممسنی

۲- بورس ارز

در این بازار به مبادله ارزهایی مثل پوند ، یورو، ین ،…  می پردازند. با وجود اینکه فارکس در کشور ما به صورت رسمی فعال نیست. اما هر کسی می تواند با فراگیری آموزش های لازم و اندوختن تجربه و تمرین در این بازار ترید موفق داشته باشد.

۳- بورس اوراق بهادار

در بورس اوراق بهادار دارایی های مالی از قبیل سهام، اوراق مشارکت و… مورد معامله واقع می شود. مطمئنا شما نیز نام تالار شیشه ای بورس تهران را شنیده اید . در این بازار شما می توانید تنها با داشتن اینترنت و یک سیستم و یا گوشی موبایل در هرجایی که مایلید به خرید و فروش سهام شرکتهای بورسی بپردازید.

برای ورود به بورس باید چه کرد؟

 برای ورود به بورس و سرمایه‌گذاری در آن بایستی به یکی از کارگزاری های مورد تائید سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه کنید.

در واقع شما با مراجعه به کارگزاری بورس بایستی فرم‌های تعریف‌شده توسط سازمان را پر نموده و هم‌چنین در سامانه سجام ثبت‌نام نمایید .

البته برای این منظور دیگر احتیاجی به مراجعه حضوری نیست . و تنها با یک کلیک می توانید در کمترین زمان ممکن احراز هویت سجام و ثبت نام در کارگزاری را همزمان انجام دهید.(البته ثبت‌نام در کارگزاری‌ها به صورت رایگان انجام می‌شود. تنها بابت ثبت‌نام در سامانه سجام مبلغی دریافت می‌گردد).آموزش بورس در ممسنی

همانطور که متوجه شدید کارگزاری ها رابطی بین ما و سازمان بورس هستند. بعد از دریافت کد بورسی می‌توانید اقدام به خرید و فروش سهام در بازار بورس تهران  نمایید. از طریق سامانه معاملات آنلاین، اینترنتی یا حضوری درخواست خود را ثبت کرده . در ادامه کارگزاری از طرف شما در بازار ،معامله را انجام می‌دهد.

نماد چیست و سهم کدام است؟

به هر یک از شرکت ها، نهادهای سرمایه گذاری و کارخانجاتی که شرایط ورود به بازار بورس را دارند. یک نماد گفته میشود.برای مثال کارخانه کاشی الوند با نماد کلوند ثبت میشود . حرف ابتدایی نام مربوط به صنف و دسته فعالیت آن شرکت است .

 اگر سرمایه شرکت‌های سهامی را به قسمت‌های برابر و مساوی تقسیم کنیم هر قسمت برابر با یک سهم می‌شود. این سهم، نشان دهنده میزان مشارکت، تعهدات و منافع صاحب آن در شرکت سهامی است. دارنده سهم نمی‌تواند به نسبت سهم خود ادعایی برای مالکیت بخشی از دارایی‌های شرکت داشته باشد.

در عوض، به اندازه سهم خود در شرکت، دارای حق و حقوق است. بر اساس این حق، سهام‌دار می‌تواند از منافع شرکت استفاده کند، در مجمع عمومی رای دهد و در صورت انحلال شرکت از دارایی شرکت سهیم خواهد شد.آموزش بورس در ممسنی

 

 پذیرش کارگزاری :                        07191015008

پشتیبانی آموزشگاه سهند:               09339228366

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید