گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

اتفاقات خبری امروز 29دی99

5/5

1)گاز پتروشیمی برخی پتروشیمی ها قطع یا کاهش یافته است البته این مساله هر ساله اتفاق می افتد و تقریبا هیچ سالی نبوده که در دی و بهمن قطعی گاز حدود 20 تا 40 روز صورت نگرفته باشد و برای همین است که اکثر شرکت ها زیر ظرفیت اسمی سالانه، تولید می کنند.

2) این هفته بازار متانول آسیا وجه‌های متفاوتی داشت، از طرفی بازار برخی مناطق کاملا پرقدرت بود و از طرفی دیگر از شتاب روند صعودی کاسته شد.

3) قیمت اتیلن و پروپیلن در هفته اخیر صعودی بود. بوتادین کاملا نزولی است.

4) شمش CIS هر تن 587 دلار. شمش داخلی چیم 606 دلار. سنگ آهن 173دلار.

5) اوره صادراتی ایران 220دلار قیمت خورد.

6) امروز گندله اردکان عرضه می شود.

7) امیر صباغ نوشت “وزارت انرژی آمریکا میگوید که تولید نفت این کشور در سال 2021 = 11.1 میلیون بشکه در روز (متوسط) میباشد و این در حالی است که 79% از تعداد حلقه چاه نفت آمریکا طی بازه زمانی فوریه-اوت سال گذشته افت کرده است! رقم تولید سال جاری حدود 1.6 میلیون بشکه در روز از تولید ماه مارس سال گذشته (قبل از کرونا) پایین تر بوده و این موضوع میتواند محرک واردات نفت آمریکا در سال جاری و دوره بایدن باشد”

8) بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ از بهمن در صحن آغاز می‎شود اگر طرح مالیات بر عایدی با قید فوریت مطرح نشود، احتمالاً به سال بعد موکول می‌شود. 60 نماینده خواسته اند که این طرح با فوریت بررسی شود.

9) نایب رئیس مجلس می گوید “در مصاحبه‌ای گفتم که دولت قصد دارد قیمت دلار را به ۱۱۵۰۰ تومان برساند که این موضوع با واکنش سخنگوی دولت همراه بود و بعد از آن رئیس جمهور گفت که نرخ محاسباتی دلار ۱۱۵۰۰ در نظر گرفته است. گویا سخنگوی دولت با رئیس جمهور هماهنگ نیست! ریزش ارز هم در حال اتفاق افتادن است، در حال حاضر باید پرسید شرایط ارزی چگونه است ارز داریم یا نه؟”دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید