گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

اتفاقات موثر در میزان عرضه و تقاضای امروز30دی99

5/5

1) بایدن که این هفته مراسم تحلیفش برگزار می شود ، قصد دارد به سرعت مجوز ساخت خط لوله ۹ میلیارد دلاری به نام کی‌استون را لغو کند.

2) امیر صباغ می گوید “چین با وجود کرونا موفق شده تا در سال گذشته رشد اقتصادی 2.3%+ را به ثبت رسانده و در سه ماهه چهارم رشد اقتصادی 6.5%+ داشته باشد که فرای انتطار 6.1%+ اقتصاددانان است.”

3) بانک آمریکا BofA روز گذشته پیش بینی خود از قیمت فلزات در سال 2021 را بروزآوری کرده و قیمت مس در سه ماهه چهارم امسال را به 9500$ /تن افزایش داده است.روی شاهد رشد 200$ قیمت نسبت به پیش بینی قبلی بوده و پیش بینی قیمت آلومینیم نیز 125$ بالاتر از قبل شده است.

4) آمار خودروسازی چین نشان می دهد که میزان تولید و فروش در سال 2020 به نسبت سالانه 2 درصد کاهش داشته است.

5) قیمت قراضه اندکی کاهش یافته است. شمش CIS هر تن 585 دلار است. سنگ آهن 173.3 دلار معامله می شود.

6) یک منبع دیپلماتیک کره جنوبی به خبرگزاری یونهاپ گفت که این کشور شناور نظامی خود را که در نزدیکی تنگه هرمز حضور یافته بود از این آبراه دور کرده است تا روحیه مثبت قبل از مذاکره با ایران در مورد نفتکش توقیف شده و ملوانان را تقویت کند.

7) تولید پالایشگران چین در سال ۲۰۲۰ با سه درصد افزایش به رقمی قابل‌توجه رسید و تولید گاز این کشور حدود ۱۰ درصد افزایش یافت.

8) مهرداد کریمخانی می گوید “قیمت جهانی شکر بعلت کاهش عرضه تولید کنندگان بزرگ آن در جهان و افزایش امیدها به بازیابی سریع اقتصاد جهانی به رشد خود ادامه می‌دهد.”

9) بانک مرکزی چین در راستای حفظ نقدینگی در اقتصاد این کشور، به میزان 2 میلیارد یوآن در قالب ریپوی معکوس با نرخ 2.2% به بازار پول این کشور تزریق کرده است.

10) مهرداد کریمخانی می گوید “گروه خدمات مالی BBVA که یکی از بزرگترین کمپانی فعال در عرصه خدمات مالی در جهان محسوب می‌شود، پیش‌بینی کرده که اقتصاد جهانی علی‌رغم افت 2.6% در سال 2020، در سال 2021 به میزان 5.3% رشد کند که همچنان با سطح رشد پیش از کورونا فاصله دارد. این کمپانی انتظار دارد که اقتصاد جهانی در سال 2022 به میزان 4.1% رشد کند.”

11) نروژ می گوید “هیچ ارتباطی بین مرگ‌ها و واکسن فایزر-بیونتک وجود ندارد”

12) بانک مرکزی ایران اعلام کرد که حاضر نیست منابع خود را به ساز و کار حمایت از مبادلات تجاری(اینستکس) وارد کند و ترجیح می‌دهد واردات کالا به ایران را از سایر مسیرهای ممکن و بدون اتکا به کانال مالی اروپا دنبال کند.

13) کانال تجارت نفت می گوید متوسط قیمت 4 منطقه گازی 10.2سنت است. در فرمول تعیین خوراک پتروشیمی های گازی، 50درصد فرمول به این عدد وابسته است و 50درصد دیگر بر اساس قیمت گاز داخلی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید