گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

افزایش سرمایه

5/5

? نماد : وسبحان

? موضوع: پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه

? شرکت: سرمايه گذاري سبحان

? سرمایه فعلی: 1,300,000,000,000 ریال

? مبلغ افزایش سرمایه: 2,600,000,000,000 ریال

✅ درصد افزایش سرمایه : 200 درصد

?منبع تأمین افزایش سرمایه:

◀️ از محل سود انباشته

✳️ قیمت تئوریک سهم : 3,187 ریال
با توجه به قیمت پایانی امروز سهم به مبلغ 9,561 (ریال) و افزایش سرمایه 200 درصدی، قیمت تئوریک سهم ( قیمت بعد از انجام افزایش سرمایه، بدون افت یا رشد) مبلغ 3,187 ریال می باشد.

شناسایی سود عملیاتی در بانک #دی

گروه شرکت‌ها : بانک #دی برای اولین بار در ۵ سال اخیر، سود عملیاتی شناسایی کرده و پیش‌بینی کرده که با ادامه این روند و بهبود کسب‌و‌کار بانک و کاهش مطالبات غیرجاری، روند سودآوری استمرار داشته باشد.
این خبر را برات کریمی، مدیرعامل بانک #دی در مراسم مجمع عمومی عادی به‌طور فوق‌العاده این بانک اعلام کرد. این بانک چندی پیش نیز از افزایش سرمایه حدود ۴هزار درصدی در صورت موافقت بانک مرکزی اعلام کرد.

این بانک گزارش توجیهی هیات‌مدیره برای افزایش سرمایه از مبلغ شش هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال به مبلغ ۲۵۵ هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها را به بورس ارائه داده است.

مدیرعامل بانک #دی نیز با اشاره به موضوع افزایش سرمایه به‌عنوان یکی از برنامه‌های پیش‌رو، خاطرنشان کرد: قصد داریم در آینده ضمن کاهش بیش از پیش مطالبات غیرجاری در کنار واگذاری املاک و اموال مازاد و نیز توسعه خدمات بانکداری نوین، شرایط بسیار مطلوب‌تری را برای بانک رقم بزنیم.

مدیرعامل بانک #دی با اشاره به شرایط مطلوب بانک دی در سال‌جاری گفت: بهبود ساختار مالی، ایجاد جریان نقدی و در نتیجه سودآوری، مهمترین اهداف کلی بانک در دوره حاضر است. وی افزود: کاهش بدهی به بانک‌ها، کاهش زیان انباشته، رشد سپرده‌ها در کنار اصلاح ترکیب آنها، کاهش مطالبات معوق، تعیین تکلیف املاک مازاد، اصلاح ترکیب پرتفوی سپرده‌ها، افزایش میزان تسهیلات پرداختی، کاهش اضافه برداشت از بانک مرکزی، افزایش کفایت سرمایه، کاهش قیمت تمام شده پول و جذب منابع ارزان قیمت در کنار افزایش درآمدهای کارمزدی حاصل از توسعه بانکداری الکترونیک و فروش اموال و املاک مازاد تنها بخشی از دستاوردهای بانک بوده است.

مدیرعامل بانک #دی همچنین تمرکز شعب بر جذب منابع ارزان قیمت، گسترش خدمات کارمزدی و بهبود ترکیب منابع را از جمله ابلاغی در سال‌جاری اعلام کرد و گفت: خوشبختانه با هدف‌گذاری برای شعب و برگزاری دوره‌های توجیهی و تلاش کارکنان در صف و ستاد، میزان سودآوری فعالیت‌های بانک روز به روز بیشتر می‌شود و امیدواریم در آینده نه چندان دور، شرایط بانک از حال حاضر نیز مطلوب‌تر باشد.

وی همچنین دریافت مجوز فعالیت ۱۱ شعبه و نیز افزایش درآمدهای ارزی ناشی از دریافت مجوز نوع سوم ارزی از بانک مرکزی را از دیگر اقدامات موثر بانک دانست و گفت: مانده منابع ارزی بانک در شش ماه گذشته ۱۰۳ درصد رشد داشته که بسیار قابل توجه است.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید