گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

امروز بازار چگونه به کار خود خاتمه داد؟1بهمن99

5/5

بازار امروز با توجه به حمایت خوبی که با نزدیک شدن به حمایت 1.120 انجام شد از اول بازار با تقاضای خوبی همراه بود و سهام بزرگ بازار بیشتر مورد توجه بودند و باعث رشد خوب شاخص کل شدند. البته اتفاقی که امروز و دیروز رخ داد پس از افت دو هفته ای سهام بزرگ بازار طبیعی به نظر می رسد. برای ادامه این روند و برگشت بازار به شرایط طبیعی نیاز به حمایت های خوب از بازار سرمایه و توجه ویژه مسئولین به این بازار است. در صورتی که بازار سرمایه با حمایت واقعی مانند کاهش سود بانکی همراه باشد میتواند به آینده خیلی بهتری برای بازار سرمایه امیدوار بود.
شاخص کل بورس امروز با رشد 2.89 درصدی و افزایش 33230 واحدی به 1.183 میلیون واحد رسید.
شاخص_هموزن بورس0.63 درصد رشد کرد و با منفی 2705 واحد به 433 هزار واحد رسید.
سه نماد فارس ، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.
سه نماد کویر ، بترانس و وپست بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.
مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس 232410 میلیارد ریال بود. امروز ارزش معاملات خرد بیش از 9,804 میلیارد تومان بود. میزان ورود پول حقیقی در روز جاری حدود 342 میلیارد تومان می‌باشد.
شاخص کل فرابورس با رشد 479 واحدی به 18010 واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد مارون ، آریا و کگهر بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد سمگا ، بمپنا و بپیوند بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.
۷ صنعت برتر بورسی از نظر ارزش معاملات به ترتیب: خودرو ، شیمیایی ، فلزات اساسی ، سیمان ، کانه فلزی ، انبوه سازی ، بیمه ،
۷ نماد بورسی با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : کمند ، امینیکم ، دانا ، کاما ، خبهمن ، بترانس ، شستا
دلار نقدی ??22,900 تومان در حال معامله است.
ارزش سهام عدالت :ارزش سهام عدالت (۱ بهمن ماه) در مقایسه با روز گذشته، ۴.۴ درصد (۳۳۵هزار تومان) افزایش داشت. ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۷ میلیون و ۹۸۰هزار تومان و ۱۵ میلیون و ۴۱هزار تومان رسید. ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۴ میلیون و ۷۸۸هزار تومان رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید