گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

امروز20دی 99بازار چگونه به کار خود خاتمه داد؟

5/5

شاخص کل با افت هفته های اخیر به محدوده حمایتی خوبی رسیده است که به احتمال زیاد از اواسط هفته احتمال چرخش شاخص و شروع روند رو به رشد دیگر وجود دارد. فروش سهام بزرگ و بنیادی بازار سرمایه در قیمت های کنونی با توجه به روند سودسازی آنها و روند مثبت کامودیتی در بازار جهانی اتفاق بیشتر احساسی بنظر می رسد. بازار امروز هم مثل روزهای اخیر با افت قیمتی در اکثر نمادها بخصوص نمادهای بزرگ بازار شروع شد ولی اکثر نمادها از حمایت خوب حقوقی و حقیقی برخوردار بودند. در بسیاری از نمادهای بزرگ مثل فولاد قدرت خریدار حقیقی بیشتر از فروشنده بود در حالی که شاهد خروج پول از نماد فولاد بودیم. شاید اتفاقی مشابه مرداد ماه به شکل برعکسش در بازار در حال رخ دادن است که می تواند امیدها برای رشد را بیشتر کند.
شاخص کل بورس امروز با افت1.89 درصدی و کاهش 24807 واحدی به 1.285 میلیون واحد رسید.
شاخص هموزن بورس0.17 درصد افت کرد و با منفی 765 واحد به 459 هزار واحد رسید.
سه نماد خبهمن ، کویر و شپدیس بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.
سه نماد فارس ، فملی و فولاد بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.
مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس 148168 میلیارد ریال بود. امروز ارزش معاملات خرد بیش از 13,250 میلیارد تومان بود. میزان خروج پول حقیقی در روز جاری حدود 894 میلیارد تومان می‌باشد.
شاخص کل فرابورس با افت 228 واحدی به 18847 واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد غصینو ، دماوند و فرابورس بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد کگهر ، بپاس و میدکو بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.
۷ صنعت برتر بورسی از نظر ارزش معاملات به ترتیب: خودرو ، فلزات اساسی ، فراورده نفتی ، بانکها ، شیمیایی ، غذایی ، دارویی
۷ نماد بورسی با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : شپنا ، شستا ، خودرو ، خساپا ، وتجارت ، فملی ، کمند
دلار نقدی ??24,700 تومان در حال معامله است.
ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز ۲۶۵ هزار و ۸۳۳ تومان کاهش یافت و به ۸ میلیون و ۴۱۷ هزار و ۶۲۰ تومان رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید