گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

بازار از پس مثبت نگه داشتن شاخص برنیامد

5/5

نبض بورس ? اخبار بورس:
?نمای پایانی بورس امروز/ بازار از پس مثبت نگه داشتن شاخص برنیامد

?افت ۱۰هزار و ۱۳۶واحدی شاخص کل(۰.۷درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۲هزار واحدی قرار داد.
?شاخص‌ هم وزن ۰.۲درصد رشد کرد.
?ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۲۴هزار و ۳۴۰میلیارد تومان رسید.
?بیش از ۵۹۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی
?رشد بیش از یک درصد ۲۳۳نماد و افت بیش از یک درصد ۲۳۵نماد

?حقوقی‌ها امروز حدود ۵۸۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۲۴هزار و ۳۴۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۳درصد یعنی سه هزار و ۱۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲ درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «سرمایه‌گذاری‌ها» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

?سه نماد #خودرو، #شپنا و #تاپیکو لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به #وتجارت، #خساپا و #وبصادر معطوف بود.

?مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت ایران‌ خودرو معادل ۱۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بانک تجارت با برتری ۹۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

?امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۸نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۰۱نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۶۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۵۳۰میلیارد تومان بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید