گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

بازار امروز چگونه به کار خود خاتمه داد.10دی 99

5/5

امروز انتظار چنین فشار عرضه ای را نداشتیم و انتظار داشتیم معاملات متعادلی را داشته باشیم . در شروع بازار نسبتا شرایط خوب بود ولی با فشار عرضه بر روی سهامی که مورد توجه بازار قرار گرفته اند در ماههای اخیر باعث بوجود آمدن فشار عرضه در کلیت بازار شد . این اتفاق به سهام کوچکتر هم تاثیر کذار بود به طوری که شاخص هم وزن از محدوده مثبت شروع و در محدود منفی کار خود را تمام کرد.
شاخص_کل بورس امروز با افت0.98 درصدی و کاهش 13857 واحدی به 1.398 میلیون واحد رسید.
شاخص_هموزن بورس 0.37 درصد افت کرد و با منفی 1719 واحد به 463 هزار واحد رسید.
سه نماد کگل ، کچاد و وامید بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.
سه نماد شستا ، فملی و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.
مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس 281017 میلیارد ریال بود. امروز ارزش معاملات خرد بیش از 16303 میلیارد تومان بود. میزان خروج پول حقیقی در روز جاری حدود 1075 میلیارد تومان می‌باشد.
شاخص کل فرابورس با افت 249 واحدی به 19726 واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد  شیراز ، کوثر و بنو بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد کگهر ، زاگرس و آریا بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.
۷ صنعت برتر بورسی از نظر ارزش معاملات به ترتیب: خودرو ، شیمیایی ، کانه فلزی ، فلزات اساسی ، فراورده نفتی ، انبوه سازی ،غذایی
۷ نماد بورسی با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : پارند ، بوعلی ، کاما ، شستا ،شپنا ،خودرو ، وآذر
دلار نقدی ??25,780 تومان در حال معامله است.
ارزش سهام عدالت : ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به حدود 9 میلیون و 951 هزار تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته بیش از 187 هزار تومان افزایش یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید