گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

تازه های روز 

5/5

تازه های روز  

♦️مدیرعامل “#ذوب” درخصوص اثرات شیوه نامه سامانه عرضه و تقاضای زنجیره فولاد ابلاغی ۲۸ آبان معاونت اقتصادی ریاست جمهوری اعلام کرد: با توجه به اینکه محصولات این شرکت بصورت سلف تا سه ماه در بورس کالا تا پایان بهمن سال جاری عرضه شده، کاهش قیمت پایه عرضه شمش در بورس کالا از ۹۵ درصد قیمت فوب صادراتی ایران به ۸۰ درصد قیمت فوب منطقه CIS ،منجر به کاهش درآمد حاصل از فروش اسفندماه خواهد شد.

♦️محسن احمدی رئیس واحد آماده‌سازی تختال ناحیۀ فولادسازی #فولاد مبارکه گفت: رکورد بی‌سابقۀ بارگیری تختال از طریق حمل ریلی (به تعداد 1012 واگن و به میزان 52.7 هزارتن) در سال جهش تولید و در ادامۀ عملکرد موفقیت‌آمیز ناحیۀ فولادسازی در کسب رکوردهای پیاپی سال جاری حاصل شده است.

♦️قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی برای معامله در بورس کالا پس از چند هفته متوالی، بالاخره کاهشی شد و از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی به دلار ۲۶۰۱۴۵ ریالی اعلام شد.

♦️روح اله لطیفی درخصوص وضعیت صادرات #خودرو شرکت های ایرانی گفت: طی سال گذشته حدود ۱۳۰۰ دستگاه به ارزش بیش از ۵.۷ میلیون دلار به هنگ کنک، تایوان، سوریه، امارات، اسپانیا، چین،عراق و ترکیه صادر شده است.

♦️بانک دولتی رفاه با اعلام علت عدم اجرای اوراق مشارکت مترو توسط شهرداری تهران از حل این مشکل با همکاری بانک مرکزی خبر داد .

♦️مدیریت نظارت بر بازار شرکت بورس تهران با صدور اطلاعیه اعلام کرد: پیرو ابلاغیه 30 شهریور معاونت بازار به مدیران عامل کارگزاران و در راستای اجرای تبصره ماده 12دستورالعمل اجرایی معاملات برخط و با توجه به اهمیت برخی اقدامات معامله‌گران ، اقدام به مسدود کردن چهار ایستگاه معاملاتی و 18 مورد دسترسی برخط سهامداران در روز گذشته دوم آذر کرده که این تعداد شامل ارسال سفارش کم حجم با دفعات بالا بوده و در برخی موارد نیز به کارگزاران مربوط تذکر داده شده است.

♦️سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌ ملل گفت: تزریق گاز هگزافلوراید اورانیوم یا یو.اف.۶ به سانتریفیوژ، آخرین مرحله برای آغاز غنی سازی و جداسازی اورانیوم ۲۳۸ از اورانیوم ۲۳۵ است.

♦️به نقل از اسپوتنیک، آژانس بین‌المللی انرژی با پیش‌بینی کاهش مصرف روزانه 8.8 میلیون بشکه ایی نفت در سال جاری اعلام کرد: پالایشگاه‌ها در بسیاری از نقاط جهان اقداماتی را در راستای کاهش دریافت نفت انجام داده‌اند و بسیاری از پالایشگاه‌ها حتی به مرز ورشکستگی رسیده‌اند.

♦️معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالا از راه اندازی نخستین معاملات گواهی سپرده خرما خبر داد و مزایا و فرایند انجام این ابزار جدید را اعلام کرد.

♦️مدیر نظارت برنهاد های مالی سازمان بورس با اشاره به اختصاص ۲۰ درصد منابع صندوق های درآمد ثابت به سهام عدالت گفت: مدیران صندوق ها ، مسئول اطلاعات و جبران ضرر سهامداران هستند.

♦️دبیر انجمن صنعت #سیمان با اعلام افزایش ۱۳.۳ و ۱۸.۶ درصدی تولید و تحویل، گرانی سیمان را رد کرد و گفت : سایت بورس اطلاعات اشتباه درج کرده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید