گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

آخرین نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا / ترامپ یا بایدن، کدام به کاخ سفید می‌رود؟

5/5

آخرین نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا / ترامپ یا بایدن، کدام به کاخ سفید می‌رود؟

آخرین نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا / ترامپ یا بایدن، کدام به کاخ سفید می‌رود؟

کمتر از ۲۴ ساعت دیگر تا انتخابات آمریکا باقی مانده است و برآیند نظرسنجی‌ها تاکنون حاکی از آن است که آرای جو بایدن با اختلاف 8 درصد نسبت به دونالد ترامپ برتری دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، هنوز نه دموکرات‌ها و نه جمهوری‌خواهان هیچ‌کدام نمی‌توانند با خیال آسوده خود را برنده کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ بدانند. اگرچه تکلیف رای برخی از ایالت‌ها از قبل مشخص بوده، اما برخی از ایالت‌های مهم و سرنوشت‌ساز هنوز وضعیت مبهمی دارند.

چراکه رقابت بین این دو نامزد در ایالت‌های مهمی چون فلوریدا، کارولینای شمالی و آریزونا نزدیک گزارش شده و هنوز مشخص نیست چه کسی می‌تواند ۲۷۰ رای الکترال را بگیرد و به کاخ سفید برود.

براساس نظرسنجی‌ها تا کنون بایدن توانسته در ایالت کلیدی پنسیلوانیا ۷ درصد از ترامپ جلوتر باشد و در ایالت‌های میشیگان و ویسکانسین هم ۱۰ درصد از ترامپ جلوتر است. دموکرات‌ها در حالی اکنون در این ایالت‌ها از جمهوری‌خواهان جلوترند که در انتخابات ۲۰۱۶ ترامپ رای این سه ایالت را به خود اختصاص داده بود.

در ایالت آیووا و تگزاس هم رقابت بین این دو حزب بسیار نزدیک به هم است. حال باید دید کدام نامزد می‌تواند بیشترین رای الکترال را کسب کند.

برای مطالعه بیشتر درباره آرای الکترال، تعداد آرای الکترال هر ایالت و وضعیت هر کدام از نامزدها در این ایالت‌ها می‌توانید صفحه انتخابات امریکا را در تجارت‌نیوز دنبال کنید.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید