گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

تک نرخی کردن ارز

5/5

بهترین زمان برای تک نرخی کردن ارز / رابطه نرخ سود و افزایش قیمت تمام شده تولید

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: در شرایط فعلی که نرخ ارز افزایش یافته بهترین زمان برای تک نرخی کردن ارز است و این موضوع یکی از مهمترین اصلاحات بخش اقتصاد کشور است.
بهترین زمان برای تک نرخی کردن ارز

سید رضی حاج آقامیری در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: در سیستم منسجم اقتصادی افزایش یا کاهش نرخ سود توسط متخصصین و اقتصاددان‌ها در یک زمان خاص توصیه می‌شود که در کدام وضعیت سود باید کاهش یا افزایش یابد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: متاسفانه در کشور به دلیل اینکه اقتصاددان‌ها تصمیم گیرنده نیستند مبتنی بر شرایط و بحران‌های روز تصمیماتی گرفته می‌شود که این تصمیمات ممکن است صدماتی به بنیاد‌های اقتصادی کشور بزند.

وی گفت: در شرایط فعلی این کار به این دلیل قرار است انجام شود تا مردم به جای خرید ارز به سمت بانک‌ها کشیده شوند.

آقامیری بیان کرد: البته به نظر نمی‌رسد با این میزان افزایش سود با توجه به کاهش ارزش و اعتبار پول ملی، مردم بخواهند نقدینگی خود را به بانک ببرند.

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه به نظر نمی‌رسد افزایش نرخ سود کارایی داشته باشد، خاطرنشان کرد: افزایش نرخ سود سپرده، نرخ تسهیلات را بالا می‌برد و قیمت تولید را افزایش می‌دهد.

وی تصریح کرد: به دلیل عدم انسجام ساختار اقتصادی در ایران زمانی که به دنبال اصلاح یک بخش هستیم بخش دیگر آسیب می‌بیند.

آقامیری تاکید کرد: در شرایط فعلی که نرخ ارز افزایش یافته بهترین زمان برای تک نرخی کردن ارز است و این موضوع یکی از مهمترین اصلاحات بخش اقتصاد کشور است.

عضو کمیسیون تسهیل تجارت و توسعه صادرات اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ریزش بازار سرمایه افزود: با اتفاقاتی که اخیرا، اعتماد مردم نسبت به بازار سرمایه خدشه دار شده است و متاسفانه همزمان ارزش پول ملی نیز جایگاه خود را از دست داده که خود منطقی‌ترین دلیل برای بی اعتباری سپرده گذاری در بانک‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: بنابراین افراد به سمت ملک و ارز خواهند رفت در حالی که اگر شرایط بورس عادی بود افراد نقدینگی خود را در بورس قرار می‌دادند و از این طریق نقدینگی به بخش صنعت و تولید تزریق می‌شد، اما با ضربه‌ای که به بورس وارد شد مردم از وارد شدن به آن واهمه دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید