گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

حرکت شاخص در جهت اصلاح بازار 18 آذر

5/5

جزئیات معاملات بورس 18 آذر / حرکت شاخص در جهت اصلاح بازار

در ادامه روند اصلاحات روز گذشته، بازار بورس و اوراق بهادار امروز هم با اصلاحاتی هر چند جزئی‌تر همراه بود.

امروز بازار بورس ترکیبی از نمادهای سبز و قرمز بود. در هیچ گروهی وضعیت اکیداً صعودی یا نزولی نبود و تقریباً در تمامی گروه‌های معاملاتی شاهد حضور نمادهای مثبت و منفی بودیم. بازار در ادامه روند دیروز با به راه افتادن صف‌های فروش آغاز شد و در ساعت‌های ابتدایی شاخص حتی به زیر یک میلیون و پانصد هزار هم رسید. اما کم‌کم نمادها مقاومت از خود نشان دادند و برخی از آن با حمایت حقوقی‌ها شکلی متعادلی به خود گرفتند.

نجات شاخص با باز شدن نماد فملی
در پایان روز سه‌شنبه 18 آذر ماه شاخص کل بورس با کاهش 5528 واحدی و 0.37 درصدی به 1 میلیون و 507 هزار واحد رسید. امروز 166 نماد مثبت و 169 نماد منفی به کار خود پایان دادند. در لحظاتی که شاخص در جهت سقوط بازار گام بر می‌داشت، باز شدن نماد فملی توانست تا حدی از سرعت آن بکاهد. فملی تأثیر +10 هزار و 358 واحدی بر شاخص داشت و با 15.3 درصد به کار خود پایان داد.

در بازار امروز شاهد به راه افتادن صف‌های فروش و میزان عرضه بالا در نمادهای فارس، شستا، کگل، شپنا و تاپیکو بودیم. این نمادها بیشترین تأثیر را در بازار منفی امروز داشتند. در مقابل نمادهای خودرو، وبصادر، خگستر و غگل با روندی مثبت تا حدی بازار امروز را به حد تعادل رساندند.

روز خوب انبوه‌سازها در بازار منفی
نمادی گروه انبوه‌سازی، املاک و مستغلات امروز با وجود روند منفی بازار وضعیت نسبتاً خوبی داشتند. نمادهای ثامید، ثاخت، ثبهساز، ثغرب، ثشاهد، ثفارس، ثپردیس، ثشرق و ثعمرا در کنار دیگر نمادهای این گروه مثبت به کار خود پایان دادند. با این حال، نمادهای ثمسکن، ثتران، وساخت، ثاختح و وتوس در این گروه با صف فروش بسته شدند.

پیش‌بینی بازار فردا 19 آذر 99
یکی از دلایل به راه افتادن صف‌های فروش در بازار امروز، عرضه اولیه‌هاییست که امروز و فردا قرار است در بازار شاهد باشیم. امروز از ساعت 13 الی 17 شاهد عرضه اولیه نماد وکبهمن هستیم. حداکثر 100 سهم برای هر خریدار با بازه قیمتی ١٤،٢٠٠ تا ١٤،٤٨٤ ریال عرضه خواهد شد.

فردا نیز شرکت پتروشیمی بوعلی سینا بوعلی سینا با نماد بوعلی به صورت عرضه اولیه راهی بازار بورس خواهد شد. حداکثر 200 سهم در بازه قیمتی ٣٩،٣٦٠ تا ٤١،٤٣٠ ریال قابل خریداری خواهد بود. باوجود عرضه اولیه فردا که نقدینگی نسبتاً بالایی نیاز دارد، پیش‌بینی می‌شود روند اصلاحات و عرضه همچنان در بازار حاکم باشد. فردا فرصت خرید خوبی برای سهم‌هایی خواهد بود که عرضه بالایی داشته و هنوز به رشد پیش‌بینی شده خود نرسیده‌اند.

ارزش سهام عدالت امروز 18 آذر 99
با بسته شدن بازار امروز، ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به 11 میلیون و 387 هزار تومان رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید