گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

خبرهای ایران و جهان. 7بهمن99

5/5

1) ، معاون سیاسی طالبان، برای دیدار و گفت‌وگو با مقام‌های جمهوری اسلامی وارد تهران شد.

2) نیروی‌هوایی آمریکا در پاسخ به اقدامات نظامی چین، دو فروند بمب‌افکن B-52 را از خاک این کشور برای گشت‌زنی بر فراز دریای جنوبی چین و استقرار در پایگاه‌هوایی اندرسون واقع در جزیره گوآم اعزام کرد.

3) مدرنا می‌گوید انتظار می‌رود ماندگاری اثر حفاظتی واکسن، یک سال یا بیشتر باشد.

4) بایدن می گوید “سیاست کنونی خرید کالای آمریکایی را قو‌تر می‌کنیم. من انتظار ندارم که بدانیم مذاکرات برای بسته 1.9 تریلیونی نتیجه می‌دهد یا خیر مگر اینکه کل فرایند تمام شده باشد. باید طی سه هفته آتی بتوانیم روزی 1 میلیون نفر را واکسینه کنیم. بایدن قصد امضای فرمان اجرایی برای افزایش هزینه‌کرد بیشتر دولت فدرال برای خرید کالای آمریکایی را دارد. “

5) رهبر جمهوری خواهان سنا می گوید “در طرح حمایتی بایدن، نتیجه‌ی مورد نظر درست لحاظ نشده است”

6) مشاور بایدن می گوید “ایالات متحده میخواهد مطمئن شود فناوری آمریکایی صرف تامین مالی ارتش چین نخواهد شد.آمریکا در رقابتی شدید با چین به سر می‌برد؛ اقدامات انها به کارگران آمریکایی آسیب می‌زند. آمریکا میخواهددر ارتباط خود با چین، “بردباری استراتژیک” پیش گیرد.”

7) شرکت داروسازی مدرنا اعلام کرد واکسن کرونای ساخت این شرکت در برابر انواع جدید این ویروس که در بریتانیا و آفریقای جنوبی شایع شده موثر است.

8) موجودی کک چین در کلیه کارخانه های فولاد این کشور به دلیل محدودیت های حمل و نقل کامیون ها به منظور مهار شیوع کرونا در هبی تقریبا به کمترین سطح 4 سال اخیر خود سقوط کرد.

9) انتظار می رود قیمت محصولات طویل فولادی چین طی دوره 25 تا 29 ژانویه با توجه به کاهش فعالیت های ساختمانی در زمان بازگشت کارگران به منازل خود برای برپایی جشن تعطیلات سال نو چین، کاهش یابد. انتظار می رود که اصلاحات بیشتری در قیمت ها صورت گیرد چراکه شنیده شده اغلب تجار فولاد بازار ، قبل از جشن سال نو چینی در تاریخ 11 تا 17 فوریه، اقدام به تکمیل و ذخیره سازی محصولات نهایی فولاد کرده اند و دیگر خریدی ندارند. (سرمای هوا + تعطیلات ژانویه + تعطیلات فوریه = کاهش سنتی تقاضا و قیمت کامودیتی ها در کوتاه مدت)

10) مهرداد کریمخانی می گوید “شاخص‌دلار به 90.5 واحد صعود کرد و از حداقل میزان دو هفته اخیر که 90.2 واحد بود، فاصله گرفت. عمده دلیل این امر افزایش نگرانی‌ها در بازار جهانی به دلیل کندی توزیع واکسن کورونا در آمریکا و اتحادیه اروپا همزمان با افزایش شمار مبتلایان به کورونا در جهان بود.”

11) کاهش قیمت نفت در بازار جهانی بخاطر شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی فعالیت‌های اکتشافی برای رسیدن به منابع جدید نفت و گاز را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

12) رییس کل بانک مرکزی با دعوت مقامات عمانی، امروز در سفری دو روزه عازم مسقط می شود و با توجه به شرایط جدید بین المللی درباره تعمیق روابط بانکی و تجاری دو کشور، مذاکره خواهد کرد.

13) وزارت خزانه‌داری آمریکا معافیت موقت تحریمی برای جنبش انصارالله یمن صادر کرد.

14) سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه می گوید “به ۳۵ میلیون نفر به صورت ماهانه ۱۸۳ هزار تومان، به ۲۳ میلیون نفر ماهانه ۱۳۶ هزار تومان و به ۲۰ میلیون نفر هم ماهانه ۹۱ هزار تومان یارانه پرداخت خواهد شد.” (احیانا تورم زا نیست؟ عموما کسی در خصوص این مسائل چون رویکرد پوپولیستی دارد جرات اظهار نظر ندارد)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید