گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

خوب است بدانیم که 8دی 99

5/5

1) دلار حواله سنا 25.510 – 25.507 تومان، دلار بر اساس درهم 25.447 تومان، دلار متشکل ارزش 25.429 تومان، دلار آزاد 25.770 تومان.

2) ارزش معاملات خرد روز گذشته 18.4همت بود. خروج پول حقیقی 476میلیارد تومان ثبت شد. حقیقی ها آریان، فوکا، ملت، برکت خریدند. حقوقی ها وملل، شبندر، فولاد، وپارس، خودرو، وبملت، زاگرس، شپنا.

3) نسبت P.e ttm بازار به 14.4 واحد رسیده است. درآمدهای محقق شده پاییز نسبت به فصول قبلی و کل نیمه اول سال رشد کرده و حاشیه سود نیز بالاتر رفته ازین زاویه با آمدن گزارش 9ماهه ها، نسبت p.e ttm بازار بسیار کاهش می یابد و به سطح میانگین نسبی نزدیک می شود.

4) در آذرماه 2555 واحد مسکونی در تهران مبادله شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 73.2درصد کاهش داشته است. ضمنا قیمت ها نسبت به آبان با 1.1درصد کاهش به 269میلیون ريال در هر تن متر رسید. رکود و اصلاح در قیمت های مسکن آغاز شده البته قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران به هزار دلار بسیار نزدیک است و تقریبا همین سطح را حفظ کرده و در زمان رکود به زیر 1000دلار در هر متر رسیده است.

5) با مصوبه شورای عالی بورس، به مدت یکسال فرایند آزادسازی سهام عدالت بر اساس آیین نامه تعیین شده و در این بازه زمانی، افزایش سرمایه هیچ کدام از 36 شرکت سرمایه پذیر به گونه ای نخواهد بود که سهامداران مستقیم و غیرمستقیم ملزم به آورده نقدی باشند.

6) رانفور، غمارگ، حتاید از افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی خود رونمایی کردند. قصفها هم به دنبال افزایش سرمایه است.

7) حسینا از تفاهنامه با سازمان بنادر و دریانوردی جهت مطالعه و بررسی اولیه تولید تجهیزات بندری و کانتینر خبر داده که البته هنوز منجر به قرارداد نشده و اثر سود و زیانی در سال جاری هم ندارد.

8) بکام از تولید آزمایشی هادی آلومینیومی تقویت شده با فولاد ACSR خبر داده است.

9) سهرمز 2 باب از املاک خود را واقع در شهر تهران و 9 باب درجزیره قشم را می فروشد.

10) دلار پتروشیمی ها برای این هفته 25.582 تومان خواهد بود. قیمت اوره اندکی رشد کرد و متانول تقریبا ثابت ماند. بازار جهانی حجم اندکی دارد و روزهای پنجشنبه و جمعه تعطیل خواهد بود. در بازار چین البته شمش فولاد از 600 دلار هر تن عبور کرد که می تواند در زمان بازگشایی بازارهای جهانی اثر گذار شود.

11) بالاس تعدادی ماشین سبک و سنگین ثابت و متحرک و همچنین ضایعات را از طریق مزایده عمومی بفروش می رساند.

12) شکربن محصول خود را در بورس کالا پذیرش کرده و می تواند منجر به بهبود وضعیت شود.

13) فروش 5 واحد مسکونی پروژه کاشانک توسط ثبهساز کلید خورد.

14) خبرهای ضد و نقیص در خصوص امضای بسته حمایتی توسط ترامپ مخابره شده است. به نظر ترامپ پذیرفته و قصدی برای تعطیلی دولت در این روزها ندارد.

15) سازمان خصوصی سازی مکلف گردید مجموعاً معادل مبلغ ۴۳۵ هزار میلیارد ریال از باقی مانده سهام متعلق به دولت در شرکت های پالایش نفت تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس و شرکت های سرمایه گذاری ملی ایران، هپکو و ایران ترانسفو را به بانک های ملت، صادرات و تجارت واگذار نماید.

16) شورای رقابت با پیشنهاد «ایدرو» مبنی بر آزادسازی قیمت برخی از محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز موافقت کرده است.

17) ذوب آهن اصفهان از تولید میلگرد سایز 23 در کارخانه ذوب‌آهن خبر داده و اعلام کرد که این سایز میلگرد به میزان 500 تن، برای اولین بار در بورس کالای ایران عرضه شد.

18) مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی آمریکا می گوید “امکان زیادی وجود دارد کشور آمریکا بصورت موج‌های پشت سر هم شاهد افزایش موارد ابتلا در تعطیلات سال جدید باشد.”

19) امروز از ساعت 7:45 صبح مجلس به صورت غیر علنی جلسه دارد تا کلیات بودجه دولت را تصویب یا رد کند.

20) محدودیت‌های کرونایی تا زمانی که وضعیت شهر‌ها سفید نشود، به قوت خود باقی است.

21) مهرداد کریمخانی می گوید “سود بخش صنعتی چین در حدفاصل ژانویه تا نوامبر سال جاری یعنی 11 ماهه اول سال با رشد 2.4 درصدی نسبت به مقطع مشابه سال قبل مواجه شده است.”

22) نخست‌وزیر راسرائیل با انتشار بیانیه‌ای هشدار داد که این رژیم با هرگونه تلاش برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ که میان ایران و قدرت‌های جهانی حاصل شد به شدت مخالف است.

23) عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس می گوید 45درصد نهاده های دامی با دلار 4200تومانی، در سامانه بازارگاه بارگذاری نشده است!

24) شکلر توانست از ظرفیت اسمی عبور کند.

25) کنسانتره سنگ آهن فکور صنعت در بورس کالا معامله نشد. قیمت پایه 1.78میلیون تومان بود گرید 66درصد.

26) پی وی سی همچنان در مسیر افزایشی خود به رقم 1490 دلار در منطقه GCC رسید اما چینی ها 1200 دلار در آسیای میانه عرضه می کنند.

27) روز گذشته 119 نفر بر اثر کرونا در کشورمان جان باختند.

 8 دی 1399دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید