گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

خوب است بدانیم .20دی99

5/5

دلار حواله نیما 25.553 – 25.617 تومان، دلار اسکناس 25.470 تومان.

2) در بورس کالا، استایرن منومر 203میلیون ريال، الکیل بنزن خطی 305میلیون ريال، PVC هر تن 330-358 میلیون ريال، سبد میلگرد 129-134 میلیون ريال، شمش آلومینیوم 500میلیون ريال.

3) گندله 28میلیون ريال در بورس کالا عرضه شد اما خریدار نداشت.

4) در هفته گذشته بانک مرکزی 51.8 هزار میلیارد ریال نقدینگی با حداقل نرخ 20 درصد در قالب بازخرید اوراق را انجام داد.

5) روز چهارشنبه 1.8همت خروج پول داشتیم. قاسم، خدیزل، پتایر، غمینو بیشترین ورود پول را از سمت حقیقی ها داشت. بانک تجارت، شستا، فولاد، وبملت، خودرو، بوعلی توسط حقیقی ها خرید شد.

6) دیران، خودکفا، خمحور، رانفور، دماوند، جوین در خصوص افزایش سرمایه خود گزارش جدید دادند.

7) پارسیس تحلیل می گوید وغدیر در 53درصد NAV و پارسان در 59.6د رصد NAV معامله می شود.

8) معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به بهره‌برداری از کوره شماره یک بعد از ۵ سال توقف ، گفت “با بهره‌برداری از کوره شماره یک ذوب آهن، در مجموع سه کوره تولید آنها به ۳میلیون تن خواهد رسید.”

9) قیمت خودرو مجددا در سایت های خرید و فروش درج شد.

10) قطر می گوید “در صورت پایبندی اسرائیل به طرح صلح عربی، روابط با تل آویو را عادی‌سازی می‌کنیم.”

11) وزارت خزانه داری آمریکا در نظر دارد تا دارندگان ارزهای دیجیتال همانند بیتکوین را مجبور به افشای دارایی‌های خود به شبکه مقابله با جرائم مالی این کشور کند.

12) نرخ بیکاری اقتصاد آمریکا در دسامبر بدون تغییر نسبت به ماه قبل در همان 6.7% باقی ماند که از انتظار 6.8% بازار اندکی بهتر است اما با 3.5درصد قبل از کرونا فاصله دارد.

13) مهرداد کریمخانی می گوید “بنا بر اعلام کمیسیون ملی مس در شیلی سطح تولیدات این کشور در نوامبر با افت 3 درصدی مواجه شده است که دلیل آن افزایش محدودیت‌ها برای مبارزه با گسترش ویروس کورونا بوده است. کشور پرو نیز اعلام کرده که سطح تولیدات مس این کشور هم در نوامبر نسبت به سال قبل یک افت 2.4 درصدی نشان می‌دهد. این کشور هم محدودیت‌های کورونایی را دلیل این افت تولید عنوان کرده است.”

14) چارلز اوانز از فدرال رزرو شیکاگومعتقد است که نرخ بهره در آمریکا تا قبل از سال 2024 افزایش نخواهد یافت چرا که لازمه این کار، رسیدن تورم به سطح هدف میانگین دو درصدی است.

15) کسری تراز تجاری آمریکا در ماه نوامبر با رشد 5 میلیارد دلاری به 68.1 میلیارد دلار رشد کرد که از انتظار 65.2 میلیارد دلاری بازار بدتر است.

16) قیمت شکر به بالاترین ارزش خود از ماه مِی 2017 رسیده است که دلیل آن افزایش تقاضا همزمان با کاهش عرضه توسط دو تولید کننده بزرگ شکر در جهان یعنی برزیل و تایلند بوده است.

17) قیمت نفتا در پایان هفته با 15.11 دلار افزایش به 502.04 دلار در هر تن صعود کرد.

18) همتی می گوید “در سال ٩٨ و سال ٩٩ تاكنون، درآمد ناشي از صادرات نفت ايران، جمعا كمتر از ٢٠ ميليارد دلار و دسترسي بانك مركزي به آن نيز بسيار كمتر بود.”

19) نماینده مردم آبادان می گوید “با پیگیریهای به عمل آمده از سوی تاپیکو و کسب موافقت این شرکت، واحد دوم pvc آبادان (پتروشیمی دوم) در اراضی مربوط به پتروشیمی واقع در منطقه ی حفار شرقی احداث و راه اندازی می شود.”

20) طبق نظر سنجی پلتس از فعالان بازار الومینیوم ، تمام مشارکت کنندگان معتقد بودند که تولید الومینیوم چین با توجه به حاشیه سود بالای ان افزایش خواهد داشت. درواقع انتظار حفظ قیمت ها در سطح فعلی و عدم افزایش قیمت الومینا ، چشم انداز سوداوری مطلوبی را به وجود اورده است. قیمت الومینا در بازار چین حدود 351 دلار و قیمت الومینیوم در بازه 2167 تا 2631 دلار پیش بینی می شود.

21) عضو هیات رئیسه مجلس می گوید “اگر تحریم رفع نشود، بازرسان آژانس را سوم اسفند اخراج می‌کنیم.”

22) وزیر مسکن و شهرسازی چین میگوید خانه محل زندگی است و نباید عامل دلالی و سودجویی تجار شود. وی گفته دولت در سال جاری مقرراتی در راستای ساخت و تحویل مسکن به قشر جوان شهرها بر مبنای اجاره یا اجاره به شرط تملیک برنامه ریزی و اجرا خواهد کرد که شامل کاهش مالیات و افزایش سرمایه گذاری در این حوزه خواهد بود.

23) دانش جعفری می گوید “در بحث FATF، اگر همه در شورای هماهنگی با یکدیگر متحد نباشند راه به جایی نخواهیم برد.”

24) چین در واکنش به تصمیم نماینده آمریکا در سازمان ملل برای سفر به تایوان، این اقدام را همانند بازی با آتش توصیف کرد.

25) میزان ذخایر ارزی چین با ۳۹ میلیارد دلار افزایش نسبت به ماه قبل به سه تریلیون و ۲۱۷ میلیارد دلار رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید