گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

در اخرین روز دی ماه بازار چگونه به کار خود خاتمه داد؟

5/5

بازار امروز با فشار آغاز کرد ولی ساعتی از شروع بزار نگذشته بود و با نزدیک شدن به شاخص 1.120 میلیون واحدی تقاضا در بازار افزایش یافت . این افزایش تقاضا در بازار با افزایش تقاضا در سهام بزرگ بازار شروع شد و کم کم به تمام بازار کشیده شد. البته عملکرد امروز سهام شاخص ساز بهتر سهام کوچک بود و با توجه به افت سنگین دو هفته اخیر طبیعی می باشد چون قیمت بسیاری از این نمادها بسیار ارزنده برای سرمایه گذاری بلند مدت می باشد.
شاخص کل بورس امروز با رشد 0.03 درصدی و افزایش 400 واحدی به 1.150 میلیون واحد رسید.
شاخص هموزن بورس1.48 درصد افت کرد و با منفی 6461 واحد به 430 هزار واحد رسید.
سه نماد فولاد ، شستا و کگل بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.
سه نماد فارس ، نوری و فخاس بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.
مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس 150718 میلیارد ریال بود. امروز ارزش معاملات خرد بیش از 12,415 میلیارد تومان بود. میزان خروج پول حقیقی در روز جاری حدود 884 میلیارد تومان می‌باشد.
شاخص کل فرابورس با رشد 94 واحدی به 17530 واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد آریا ، کگهر و بپاس بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد مارو ، سمگا و کوثر بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.
۷ صنعت برتر بورسی از نظر ارزش معاملات به ترتیب: خودرو ، فلزات اساسی ، بانکها ، شیمیایی ، چندرشته ای صنعتی ، فراورده نفتی ، دارویی ،
۷ نماد بورسی با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : شستا ، خساپا ، دارایکم ، وتجارت ، فملی ، برکت ، کمند
دلار نقدی ??21,800 تومان در حال معامله است.
ارزش سهام عدالت :امروز (۳۰ دی ماه ۹۹) ارزش سبد دارندگان سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به ۹ میلیون و پانصد و نود هزار تومان رسید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید