گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

در جریان خبرهای روز. 6بهمن99

5/5

1) دلار حواله سنا 22.622 – 22.663 تومان. دلار اسکناس تهران 23.520 تومان.

2) اسلاک واکس بورس کالا 135میلیون ريال معامله شد. الکیل بنزن سنگین 169.6 میلیون ريال، بیلت فایرا 521میلیون ريال، شمش فایرا 487.6 میلیون ريال، شمش فسرب 449میلیون ريال، لوب کات سبک 91.8 میلیون ريال، کاتد مس 1883میلیون ريال، وکیوم باتوم 57-65 میلیون ريال.

3) ارزش معاملات روز یکشنبه 200میلیون ريال، خروج پول حقیقی 417میلیارد تومان. حقیقی ها پتروشیمی، کانی فلزی، فلزات اساسی خریدند. حقوقی ها مبهمن، کساوه، پارستان، زاگرس، ثشاهد را حمایت کردند. حقیقی ها روی شکبیر، شفن، فجر، فولاد سرمایه گذاری کردند.

4) حدود 46 میلیارد تومان از معاملات حقوقی در سمت فروش برای نمادهای بزرگ، طی روز گذشته از سوی ناظر ابطال شد.

5) گزارش جدید افزایش سرمایه خبهمن، دشیمی، کاما، جم، شستا، دکپسول، خفولا، شگل، سیستم، حریل، حفاری، غشاذر، وبرق، زماهان روی کدال نشست.

6) کاخ سفید اعلام کرد که همکاری درخصوص مسائل مرتبط با ایران، روسیه و چین، یکی از محورهای گفت‌وگوی تلفنی رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر انگلیس بود.

7) اندونزی از توقیف یک‌ نفتکش ایرانی و یک‌ نفتکش پانامایی خبر داد. ابرنفتکش ایران در آبهای اندونزی به جرم خاموش بودن ردیاب و تهدید محیط زیست بازداشت شده است. (دولت با بحث آزادشدن پول های بلوکه شده باعث کاهش قیمت ارز شد و آقای همتی وعده آزادسازی پول های بلوکه شده را داده بود. ایشان گفتند کره ای ها رفتند که خبر بدهند! گویا خبر داده اند.)

8) جو‌ بایدن و امانوئل مکرون، روسای جمهور آمریکا و فرانسه، در گفت‌گوی تلفنی روز یک‌شنبه خود بر سر همکاری دو‌کشور در مورد مساله هسته‌ای ایران توافق کردند. کاخ الیزه می گوید “، رییس‌جمهوری آمریکا، موافقت کردند که در مورد اولویت‌های مشترک در سیاست خارجی، از جمله ایجاد صلح و ثبات در خاورمیانه، به ویژه در مورد مساله هسته‌ای ایران و وضعیت لبنان همکاری کنند.” (فرانسه پلیس بد در مذاکرات برجام بود اینبار هم ظریف و همتای فرانسوی شدیدا علیه هم صحبت می کنند)

9) پل سینگر به سرمایه گذاران گفته “تورم به سبک دهه ۱۹۷۰ دوباره تکرار می شود و تقریبا هیچ کس برای آن آماده نیست. “

10) دی ماه امسال ۴۴۲۷ فقره خرید و فروش ملک در شهر تهران انجام شد که نسبت به ماه قبل مقداری افزایش یافت اما با توجه به افت ۶۸ درصدی نسبت به سال گذشته می توان گفت که بازار هنوز در رکود به سر می برد. متقاضیان اجاره مسکن اما 22درصد افزایش یافته اند!

11) نرخ تورم کل کشور در دی ماه ١٣٩٩ برابر ٣٢,٢ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ٢٩.٨ درصد برای دهک اول تا ٣٩.٣ درصد برای دهک دهم نوسان دارد.

12) جنگنده های چین در اقدامی که به منزله دفاع از اصل چین واحد در برابر دخالت های خارجی بود؛ در آسمان تایوان قدرت نمایی کردند و در مقابل وزارت خارجه آمریکا، واکنشی هشدارآمیز به این ماجرا نشان داد.

13) معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران می گوید ” فاکتورهای نگران کننده برای بروز موج چهارم کرونا وجود دارد.”

14) ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۸ میلیون و ۱۴۱ هزار تومان رسیده است. آزادسازی سهام عدالت با یک روش کاملا اشتباه باعث شد تا سهامداران و مالکان سهام عدالت زیان ببینند.

15) همتی می گوید “امروز درجلسه ستاد اقتصادی دولت، وزیر محترم نفت گزارش خوبی از روند صادرات نفت و نیز فرآورده های نفتی ارایه کرد که در نوع خود، یک رکورد تلقی می‌شود.”

16) «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید از پایبندی دولت بایدن به توافق‌های سازش و همچنین تداوم همکاری با رژیم صهیونیستی برای مقابله با «تهدید‌های منطقه‌ای» خبر داد. در همین حال، شورای وزیران امارات افتتاح سفارتخانه این کشور در تل‌آویو را تصویب کرد.

17) معاون اول رئیس‌جمهور می گوید “در دورانی کسی که آرزو می‌کرد فروش نفت ایران به صفر برسد، ما در دیماه امسال به بزرگترین رکورد در صادرات نفت رسیدیم.”

18) مرقام از تجدید قرارداد با بانک کشاورزی خبر داد.

19) با حکم وزیر اقتصاد «حسنعلی قنبری ممان» به سمت معاون وزیر و رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی منصوب شد.

20) قیمت پایه ورق گرم برای معاملات روز جاری 144میلیون ريال و ورق سد 151.5 میلیون ريال است.

21) عراق اعلام کرد که برای جبران تخطی از توافق اوپک پلاس، تولید نفت خود را در ماه‌های ژانویه و فوریه کاهش می‌دهد.

22) عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران می گوید “معتقدم کناره گیری اسماعیلی به عنوان معاونت نورد وزارت صمت و نه معاونت معادن و صنایع معدنی از این وزارتخانه به صلاح تولید و صنعت کشور است.”

23) محمد علی دهقان دهنوی از گزینه های احتمالی تصدی ریاست سازمان بورس است. وی معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید