گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

در جریان خبرهای روز30دی99

5/5

1) دلار حواله سنا 24.377 – 24.985 تومان. دلار اسکناس تهران 21.300 تومان.

2) در بورس کالا روز دوشنبه اسلاک واکس 130میلیون ريال، روغن پایه 172.7 میلیون ريال، شمش فایرا 508میلیون ريال، ورق گرم مبارکه 160میلیون ريال، گالوانیزه 235.5 میلیون ريال،. ورق سرد 207میلیون ريال، لوب کات سبک 82.3 میلیون ريال. گندله عرضه شد اما خریدار نداشت.

3) ارزش معاملات روز دوشنبه حدود 5همت بود که 1.48همت خروج پول حقیقی صورت گرفت.

4) شیران، وخارزم، دکپسول، دشیمی، گکیش، رنیک، ومعادن، آریا در خصوص افزایش سرمایه گزارش جدید روی کدال گذاشتند.

5) شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت‌های گروه بهمن موتورهای 3 و 4 سیلندر کم مصرف تولید کرده است.

6) قائم مقام مدیرعامل سایپا ابلاغ قیمت‌های جدید خودروسازان را تایید کرده و گفته که این قیمت‌ها از بهمن‌ اعمال خواهد شد.

7) کایتا با شهرداری قرچک بر روی زمین ها به توافق رسید و آن را افشا کرد.

8) وگردش قصد دارد بخشی از شرکت های سرمایه پذیر خود را بفروشد.

9) ماشاالله عظیمی، عضو شورای عالی بورس، تشکیل بازار برتر با دامنه نوسان 10 درصدی را تکذیب کرد.

10) داریوش اسماعیلی، ایده پرداز ارزان فروشی فولادی ها استعفا کرد. مدیرعامل فعلی ملی مس جای او را خواهد گرفت. تعویض غضنفر با رونالدو در دقیقه 90!

11) عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید “جلسه فوق‌العاده کمیسیون اقتصادی برای بررسی آخرین وضعیت ⁧ بورس ⁩ در پی شرایط خاص بازار سرمایه، ریزش شاخص و عدم اخذ تصمیمات مناسب توسط مدیران ارشد بازار در وضعیت کنونی، فردا وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس را به کمیسیون اقتصادی احضار کردیم.”

12) قاضی زاده، نماینده مجلس، لیست حقوقی های برهم زننده تعادل بازار را راسا به قوه قضائیه ارسال کرد. خالص فروش‌های این حقوقی‌های بزرگ در مرداد و شهریور، بیش از 63 هزار میلیارد تومان بوده است.

13) شهبازی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید “‏حال که تیم اقتصادی دولت پیشبینی بهبود شرایط اقتصادی کشور را دارند، بهتر است تا این فرصت‌ها نیز از بین نرفته با سیاست‌های سنجیده اصلاح نرخ بهره، تقویت پایه پولی و هدایت نقدینگی به سمت تولید حمایت عملی خود از ‎جهش تولید و فعالان ‎بازار سرمایه را نشان دهند.”

14) نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس می گوید “بورس در حال تبدیل شدن به یک بحران اجتماعی و اقتصادی است و مردم بخش زیادی از دارایی خود را در این بازار از دست داده‌اند دولت مردم را دعوت کرد اما میزبان خوبی نبود.”

15) روز گذشته مردم مقابل شرکت بورس تجمع کردند. بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی به آن پرداختند.

16) حاجی‌دلیگانی نماینده مجلس می گوید “در روزهای اخیر بیش از ۵۰۰ پیامک از مردم رسیده که همگی از ریزش روزهای اخیر در ارزش سهام بورس گله‌مند و خواستار رسیدگی به این وضعیت بودند. چنانچه وزیر اقتصاد ظرف یک هفته آینده نسبت به شفاف‌سازی و تعیین تکلیف بورس اقدام نکند، از ابزارهای نظارتی همچون شکایت در قالب ماده ۲۳۴ و تحقیق و تفحص موضوع را مورد پیگیری قرار می‌دهیم.”

17) رییس کنفدراسیون صادرات ایران می گوید “تحولات کوتاه مدت رخ داده در بازار ارز را نمی‌توان به عنوان ملاکی جدی برای سرنوشت این نرخ در ماه‌های آینده در نظر گرفت.”

18) عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می گوید “واردات خودروی دست دوم شایعه‌ای بیش نیست”

19) نماینده دائم ایران در سازمان ملل می گوید “موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به برجام روشن است. ما به تعهدات خود عمل می‌کنیم. کاهش تعهدات هم براساس خود برجام بوده است. در عین حال، یک زمان‌بندی در مصوبه مجلس وجود دارد و ما هم در این مسیر پیش می‌رویم.”

20) یک منبع نزدیک به بایدن می گوید “اگر ایران به پایبندی به توافق بازگردد ما هم به آن باز می‌گردیم. این نخستین گام خواهد بود.”

21) رئیس دفتر رئیس جمهور می گوید “آن چیزی که ما مطرح می‌کنیم این است که باید هر آنچه در دولت ترامپ اتفاق افتاده باید به قبل از دولت ترامپ برگردد؛ ما روی این جدی هستیم. باید تمامی تحریم‌ها،‌ انواع و اقسام تحریم‌های شرکت‌ها و افراد که در این زمینه مورد تحریم قرار گرفتند باید به قبل از دوره ترامپ برگردد.”

22) تخت روانچی در یک مصاحبه می گوید “برجام در وضعیت خوبی نیست. روسیه نگفته اقدام ایران به منزله خروج از برجام است. در NPT درصدی برای سقف غنی‌سازی وجود ندارد. اینکه دولت آینده آمریکا چه کار خواهد کرد، نمی‌دانیم. این دولت باید کارش را از روزهای آینده دیگر شروع کند، بعد ازآن می‌توان قضاوت کرد.”

23) در پی اعمال تحریم‌های واشنگتن علیه چند مقام پکن، وزارت خارجه چین اعلام کرد مقامات آمریکا را که موضعی مداخله‌جویانه در مسئله تایوان داشته‌اند، تحریم خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید