گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

در جریان خبرها ی روز. 8بهمن99

5/5

1) دلار حواله سنا 22.858 – 22.954 تومان، دلار اسکناس تهران 23.650 تومان.

2) در بورس کالا استایرن بوتادین رابر 360-376 میلیون ريال، ABS هر تن 493 میلیون ريال، PVC شغدیر 288میلیون ريال. اسلب بورس کالا 125.6 میلیون ريال، شمش فولاد خوزستان 101.8 میلیون ريال.

3) روز سه شنبه 12.6همت ارزش معاملات. خروج پول حقیقی 1.1همت. حقیقی ها افق، وهنر، شبریز، دکپسول، سرود خریدند. حقوقی ها شستا، فولاد، فملی، خودرو، شبندر، شرانل.

4) فچار، افق، غدشت … در خصوص افزایش سرمایه گزارش جدید دادند.

5) وسپهر با جا به جایی درون گروهی سهام صادرات 302میلیارد تومان سود شناسایی کرده است.

6) شرکت دارویی بالک البرز به همراه دو شرکت ایران دارو و البرز دارو از هشت قلم محصول جدید دارویی در حوزه مکمل ها ، مواد اولیه و داروهای ایورمکتین و موکوسیل رونمایی کردند.

7) مهدی میراشرفی رییس کل گمرک ایران می گوید “تجارت خارجی ایران در ۱۰ ماهه امسال به وزن ۱۲۲ میلیون تن و ارزش ۵۹ میلیارد دلار ثبت شد که این رقم نسبت به عملکرد ماه گذشته (آذرماه) افزایش قابل توجهی دارد”

8) وامید قصد دارد سه زیرمجموعه سیمانی خود را بلوکی عرضه کند. تاریخ این عرضه 10 اسفند ماه خواهد بود. سیلام، سکرد، سبجنو برای فروش آگهی شدند.

9) مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران می گوید “: طرح ساخت واحد سی‌سی‌آر (اتان‌زدایی از گاز مایع و واحد اشباع بنزن) پالایشگاه تهران در مرحله نهایی فرآیند مناقصه قرار گرفته است. سودآوری حاصل از اجرای این طرح حدود یک دلار به ازای هر بشکه نفت‌خام پیش‌بینی می‌شود.”

10) بلومبرگ می گوید “صادرات نفت ایران در دسامبر گذشته به بالاترین میزان از مارس گذشته رسید و انتظار می‌رود برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۹، فراتر از ۶۰۰ هزار بشکه در روز طی ماه جاری برود.”

11) گروه ایران‌خودرو پس از عبور از رکورد تولید سال گذشته در پایان آذرماه، ششم بهمن‌ماه نیز، رکورد تولید سال 97 را نیز پشت سر گذاشت.

12) ابراهیمی مدیرعامل پالایش نفت اصفهان می گوید “با اجرای پروژه تصفیه گازوئیل، تمام ۲۰ میلیون لیتر گازوئیل تولیدی شپنا مطابق با استاندارد بین‌المللی یورو ۵ خواهد شد. طرح تصفیه گازوئیل با هزینه‌ای معادل ۴۹۵ میلیون یورو و ۳۱۹۱ میلیارد تومان انجام می‌گیرد.”

13) میانگین نرخ بهره اوراق بدهی دولتی در نتیجه حراج این هفته، برابر ۲۰٫۷ بود که نسبت به هفته گذشته (۲۱٫۱۳) کاهش نشان می‌دهد.

14) نامه‌های مجلس در خصوص تخلفات بورسی به سازمان بازرسی ارجاع شد.

15) برونو لو مایر وزیر دارایی فرانسه می گوید “درصورت اعمال تعطیلات سراسری دیگری، رشد اقتصادی موردنظر خود را در سال جاری از دست خواهد داد.”

16) یی گانگ، رئیس بانک مرکزی چین می گوید “این بانک به سیاست های پولی حمایتی خود ادامه می دهد.”

17) صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد اقتصاد ترکیه را با قابلیت دسترسی به واکسن کرونا افزایش داد.

18) مدیرعامل شرکت نیروکلر می گوید “موفق شدیم عملیات طراحی، تامین و نصب تجهیزات و خطوط مربوط به طرح توسعه واحد آب ژاول را روز چهارشنبه دوم بهمن ماه و زودتر از موعد مقرر به پایان برسانیم. با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولید روزانه آبژاول حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته و از ۶۰ به ۱۲۰ تن در روز می رسد.”

19) صادرات محصولات پایانی فولاد چین در سال 2020 برای پنجمین سال پیاپی با کاهشی 16.5 درصدی به 53 میلیون تن در مجموع کاهش پیدا کرد.

20) مدیرعامل فولاژ می گوید “محصولات این شرکت در صنایع مهم و مادر کشور از جمله نفت، گاز و خودروسازی کاربرد دارد و در حال حاظر ظرفیت تولید این محصولات به بیش از ۵۲۰ هزار تن رسیده است.”

21) سنگ آهن 62درصد چین 164.65 دلار هر تن. قراضه ترکیه 413 دلار . شمش CIS هر تن 565 دلار.

22) این هفته قیمت متانول آسیا به علت اختلال در تامین اندکی افزایش یافت.

23) سخنگوی گارد ساحلی اندونزی به رویترز اعلام کرد نفتکشهای ایرانی و پانامایی که به اتهام انتقال غیرقانونی نفت در آبهای مالزی، توسط مقامات این کشور توقیف شده اند در مسیر جزیره باتام هستند تا برای تحقیقات بیشتر در این منطقه لنگر بیاندازند.

24) بانک انگلیسی بارکلیز در تازه‌ترین چشم‌انداز خود برآورد قیمت نفت برای سال 2021 را افزایش داد.

25) برآوردهای موسسه پترو لجستیکز نشان می‌دهد سطح پایبندی اوپک‌پلاس به توافق کاهش تولید در ماه ژانویه به‌طور میانگین به ۸۵ درصد رسیده است.

26) مهرداد کریمخانی می گوید “پرزیدنت بایدن قصد دارد تا فرمان اجرایی ترامپ مبنی بر ممنوعیت سرمایه‌گذاری آمریکایی‌ها در شرکت‌های مرتبط با ارتش چین را لغو کند. در این صورت دیگر بورس‌های آمریکایی مجبور به اخراج شرکت‌های چینی نخواهند بود. “دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید