گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

در جلسه اصلاح شیوه نامه تنظیم بازار فولاد چه گذشت؟

5/5

در جلسه روز چهارشنبه اصلاح شیوه نامه تنظیم بازار فولاد چه گذشت؟

سید رضا شهرستانی عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت و گو با همفکران از نتایج جلسه چهارشنبه عصر دکتر نهاوندیان در خصوص اصلاح شیوه نامه تنظیم بازار فولاد گفت.
وی با تاکید بر اینکه در این جلسه پیشنهادها و انتقادهای فولادی ها در خصوص این شیوه نامه مطرح شد، گفت: دکتر نهاوندیان و سایر حاضران در جلسه با نگاهی مثبت انتقادها را شنیده و قول مساعد دادند تا با انجام اصلاحاتی در این شیوه نامه، رضایت فولادسازها را هم جلب کنند.
وی با اشاره به اینکه شیوه نامه ای که هفته گذشته طرح شد هنوز اجرایی و نهایی نشده است، افزود: این شیوه نامه هنوز نهایی نشده و امروز قرار است مجددا در جلسه ای با حضور دکتر نهاوندیان در خصوص پیشنهادهای فولادی ها و اصلاحات شیوه نامه بررسی های لازم انجام شود.
وی تاکید کرد: در جلسه روز چهارشنبه به موضوع قیمت گذاری فولاد تاکید شد و فولادی ها پیشنهاد دادند تا اعلام نرخ های جهانی از ماهیانه به هفتگی تغییر کند، با توجه به نوسان های شدید بازار فولاد در حال حاضر که ماهیانه نرخ ها اعلام می شود 20 درصد کمتر از قیمت های جهانی معاملات در حال انجام است.
به گفته وی پیشنهاد مهمتر این بود که روند قیمت گذاری به بورس کالا واگذار شود تا در زمان نبود خریدار قیمت پایه را کاهش دهند و یا در زمان بالا بودن تقاضا ، قیمت پایه را افزایش دهند، با این روند تقاضای کاذب در بازار ایجاد نخواهد شد.
وی پیشنهاد بعدی را عرضه همه محصولات در بورس کالا دانست و گفت: پیشنهاد شد در بخش عرضه همه محصولات از جمله لوله و پروفیل و میلگردهای کلاف هم وارد بورس کالا شوند.
شهرستانی تاکید کرد: دکتر نهاوندیان در این جلسه از پیشنهادها و نقدها به شدت استقبال کرده و قول مساعد داد تا پیشنهادهای فولادی ها را در شیوه نامه اعمال کنند و انتقادها از سوی ایشان پذیرفته شد.
به گفته وی هنوز جزییات جلسه امروز مثل ساعت برگزاری و همچنین اعضایی که قرار است در این جلسه حضور داشته باشند، اعلام نشده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید