گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

رویدادهای ایران وجهان .8بهمن99

5/5

1) شاخص دلار به 90.1 واحد کاهش یافته چرا که بسته بزرگ دلاری بایدن سطح کسری بودجه دولت فدرال آمریکا را به طرز بی سابقه‌ای تشدید خواهد کرد. این امر جذابیت دلار برای سرمایه‌گذاری را شدیدا تحت شعاع قرار داده است.

2) مهرداد کریمخانی می گوید “بنا به گزارش انستیتوی نفت آمریکا APIسطح ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 22 ژانویه با کاهش ناگهانی 5.27 میلیون بشکه‌ای مواجه شده در حالی که بازار انتظار افزایش 600 هزار بشکه‌ای آن را داشت. “

3) عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید ” ارز ۴۲۰۰ تومانی به تاریخ پیوست. براساس مصوبه کمیسیون تلفیق و پس از تصویب نهایی در صحن علنی مجلس، ارز دارو در سال آینده تک‌نرخی می‌شود اما نرخ دقیق آن‌را دولت تعیین می‌کند.”

4) وزیر امور خارجه ایران امروز سه‌شنبه از ثبت واکسن کرونای روسی اسپوتنیک‌وی در ایران خبر داد.

5) تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت‌های پرسیس ژن و داروسازی اسوه در زمینه توسعه داروهای بیوتکنولوژی به امضا رسید.

6) ظریف می گوید ” تا 21 فوریه تحریم‎ لغو نشود، اجرای پروتکل الحاقی متوقف می‎شود.”

7) دفتر ریاست جمهوری فرانسه مدعی شد که اگر ایران خواهان بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای است، ابتدا خود باید به این توافق احترام بگذارد.

8) ظریف در واکنش به فرانسه می گوید “چرا در کره زمین، ایران؛ کشوری که محکم ایستاد و ۴ سال تروریسم اقتصادی وحشیانه آمریکا را که بر خلاف برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده، شکست داد، باید اول ژست حسن نیت نشان دهد؟ این آمریکا بود که بدون دلیل توافق را نقض کرد. این (آمریکا) باید اشتباه خود را جبران کند و پس از آن ایران پاسخ خواهد داد.”

9) عراقچی می گوید “هیچ مذاکره ای درمورد برجام یا موضوعاتی فراتر از آن وجود نخواهد داشت”

10) رییس جمهوری روسیه در نخستین گفت و گوی تلفنی با جو بایدن پس از انتخاب به عنوان رییس جمهوری آمریکا، بر لزوم بهبودی روابط مسکو و واشنگتن تاکید کرد و درباره برخی موضوع های بین المللی ازجمله برجام گفت و گو کردند.

11) سخنگوی دولت می گوید “هیچ برنامه ای برای مذاکره با آمریکا نداریم” (برای مسائل دیگر هم هیچ برنامه ای ندارید دوست عزیز)دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید