گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

سیگنال امروز همتی به بورس

5/5

سیگنال امروز همتی به بورس / تهدید بانک‌ها برای کاهش نرخ سود بین بانکی

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی از برنامه‌های این بانک به منظور تقویت بازار سرمایه و ارتقای نقش بانک‌ها در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه‌گذاران در آن بازار خبر داد.

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: به منظور تقویت بازار سرمایه و نیز ارتقای نقش بانک‌ها در اطمینان بخشی به فعالیت سرمایه‌گذاران در آن بازار، موارد زیر را به عنوان نظر بانک مرکزی در جلسه عصر دیروز شورای عالی بورس اعلام و تاکید کردم:

حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روند بازار سهام امروز گفت: روند بازار سهام امروز تفاوت زیادی با روند یکی روزهای ابتدایی هفته ندارد، به نوعی احتمالا بازار متعادل است و صف‌های خرید یا فروش سنگینی در کلیت بازار سهام دیده نمی‌شود.

در پی افزایش قیمت‌های جهانی و حمایت‌های غیرمستقیم روند معاملات بازار سهام بهبود پیدا کرده است.

حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روند بازار سهام فردا گفت: روند بازار سهام فردا تفاوت زیادی با روند یکی روزهای ابتدایی هفته ندارد، به نوعی احتمالا بازار متعادل است و صف‌های خرید یا فروش سنگینی در کلیت بازار سهام دیده نمی‌شود.

این کارشناس در رابطه با بازگشت اعتماد به بازار سهام گفت: نمی‌شود گفت اعتماد به بازار سهام بازگشته است زیرا به نظرم این تغییر رفتار سهامداران حقیقی در بازار سهام نتیجه بی‌اعتمادی به بازارها موازی از جمله بازار ارز است. قیمت ارز به سیاست‌های بانک مرکزی و رویکرد سیاسی بایدن بستگی دارد و فعلا هیجانات بازار ارز کاسته شده و ارز فعلا به نوعی ثبات رسیده است و به همین دلیل سرمایه شناور به سمت بورس هدایت شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید