گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

شفاف سازی کرمان و وآیند در خصوص ابطال معاملات.16دی99

5/5

سروش خواجه حق‌وردی با اشاره به اینکه پیشنهاد هیات‌مدیره به مجمع عمومی فوق‌العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان در ساعت 12:09:27 در سامانه کدال منتشر شد، گفت: اصلاحیه این گزارش نیز در ساعت 13:31:31 از سوی شرکت در کدال قرار گرفت و با توجه به اینکه افشای اطلاعات در ساعت معاملاتی صورت گرفته و نوسان نماد در روز معاملاتی از منفی تا صف خرید تغییر داشته، نتایج بررسی‌‌های انجام شده، ظن انجام معاملات متکی به اطلاعات نهانی در نماد «کرمان» را ایجاد کرد.
به گفته حق‌وردی به استناد مفاد دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در فرابورس ایران معاملات در نماد مذکور مورد تایید قرار نگرفت.

مدیر نظارت بازار و بازرسی فرابورس همچنین با اشاره به اینکه در نماد معاملاتی مربوط به سهام بانک آینده شاهد افشای اطلاعات بااهمیت مربوط به نتایج برگزاری مزایده در ساعت 19:21:42 در سامانه کدال بودیم، اظهار کرد: در این نماد نیز بررسی‌های لازم صورت گرفت و ظن معامله متکی بر اطلاعات ایجاد شد. اما از آنجا که در زمان تصمیم‌گیری برای عدم تایید معاملات، معاملات برای انجام عملیات پس از معاملات به سامانه پس از معاملات ارسال شده بود، بنابراین از لحاظ فنی قابلیت عدم تایید معاملات وجود نداشت.

حق‌وردی با تاکید بر اینکه در دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اختیار تایید یا عدم تایید معاملات تحت این شرایط به مدیرعامل فرابورس سپرده شده است، عنوان کرد: تایید یا عدم تایید معاملات مانع از پیگیری‌های قانونی نمی‌شود و معاملات هر دو نماد کرمان و وآیند از تاریخی پیش از افشا اطلاعات تا تاریخ ۱۴ دی‌ماه مورد بررسی و حسب نیاز رسیدگی قرار خواهد گرفت./ فرابورسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید