گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

صدور مجوز افزایش سرمایه ی نماد خفولا . 6بهمن99

5/5

صدور مجوز افزایش سرمایه

تاریخ:1399/11/05کد:DPM-IOP-99A-195در اجرای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران (مصوب آذرماه 1384)، تقاضای افزایش سرمایه و انتشار سهام جدید شرکت خدمات فني فولاد يزد (سهامی عام) در این سازمان مورد بررسی قرار گرفت. بر اساس رسیدگی انجام شده، مواردی حاکی از مغایرت با قوانین و مقرّرات مربوط در انتشار سهام ملاحظه نگردیده و افزایش سرمایه با مشخّصات زیر و با رعایت قوانین و مقرّرات مربوطه، از نظر این سازمان بلامانع می‌باشد.سرمایه فعلی: 60,000,000,000 ریالتعداد سهام قابل انتشار: 50,000,000 سهمارزش اسمی هر سهم: 1,000 ریالمبلغ افزایش سرمایه:50,000,000,000 ریالمنبع تأمین افزایش سرمایه:

16,523,096,935 ریال از محل سود انباشته،

33,476,903,065 ریال از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها

موضوع افزایش سرمایه:اصلاح ساختار مالي

همچنين مجمع عمومي فوق‌العاده مي‌تواند با انجام افزايش سرمايه از مبلغ 110 ميليارد ريال به مبلغ 150 ميليارد ريال (مبلغ 40 ميليارد ريال) از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالي موافقت و اختيار عملي نمودن آن را به مدت 2 سال به هيئت‌مديره تفويض نمايد تا هيئت‌مديرة شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان نسبت به عملي نمودن آن اقدام نمايد. با عنايت به اينکه بخشي از مبلغ افزايش سرمايه از محل مازاد تجديد ارزيابي دارائي‌هاي استهلاک‌پذير (طبقه ساختمان) مي‌باشد، در صورت انجام افزايش سرمايه از محل مزبور، هزينه استهلاک طبقه ساختمان طي سال‌هاي مالي آتي افزايش خواهد يافت. بنابراين مابه‌التفاوت هزينه استهلاک طبقه ساختمان در حالت انجام افزايش سرمايه نسبت به حالت عدم انجام افزايش سرمايه در سال‌هاي يادشده افزايش مي‌يابد. در اين خصوص توجه سهامداران و سرمايه‌گذاران را به تأثيرات افزايش سرمايه بر هزينه استهلاک سال‌هاي آتي شرکت (افشاء شده در بيانيه ثبت افزايش سرمايه) جلب مي نمايد.

خاطر نشان مي‌سازد انجام افزایش سرمایه ، حداكثر تا 60 روز از تاريخ اين مجوز امكان‌پذير خواهد بود. عدم انجام افزایش سرمایه در مهلت مقرر، موجب ابطال اين مجوز گرديده و انجام آن مستلزم اخذ مجوز جديد از اين سازمان خواهد بود.

همچنین مطابق مادۀ 21 قانون بازار اوراق بهادار، ثبت اوراق بهادار نزد سازمان، به منظور حصول اطمینان از رعایت مقرّرات قانونی و مصوبات سازمان و شفافیت اطّلاعاتی بوده و به منزلۀ تأیید مزایا، تضمین سودآوری و یا توصیه و سفارشی در مورد شرکت یا طرح مرتبط با اوراق بهادار، توسط سازمان نمی‌باشد.

✅میزان افزایش سرمایه:83%
✅محل تامین:مازاد تجدید ارزیابی دارایی هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید