گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

فروش سهام عدالت کی آغاز می‌شود؟

5/5

با این که روز گذشته سازمان بورس دستور توقف فروش سهام عدالت را داد، اما فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم متوقف نشده و نمادهای شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی امروز با صف فروش روبه‌رو بودند.

روز گذشته سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام کرذ که فروش سهام عدالت متوقف شده است. سهامداران نیز نسبت به این اقدام دو واکنش متفاوت داشتند. در حالی که گروهی می‌گفتند به پول سهامشان نیاز دارند و نباید فروش سهام عدالت متوقف شود اما گروه دیگر معتقدند که فروش سهام  چند ماه است که متوقف شده است.

49 میلیون سهامداران سهام عدالت در ابتدا می‌توانستند یکی از دو روش مستقیم یا غیرمستقیم را برای آزادسازی و فروش سهامشان انتخاب کنند. حدود 19 میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کردند و از خرداد ماه درخواست‌ها فروش سهامشان را از طریق کارگزاری‌های بانکی و غیربانکی ثبت کردند.

اما 20 میلیون نفری که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی می‌توانند سهام خود را مدیریت کنند. در واقع این افراد سهامدار این شرکت‌ها هستند. در حال حاضر 12 شرکت سرمایه‌گذاری استانی در بورس قابل معامله هستند.

با دستور دیروز مقام ناظر بورس در خصوص توقف فروش سهام عدالت، طبیعتا باید فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم نیز متوقف شود اما این اتفاق نیفتاده است.

نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس با نام «وس» شروع می‌شود. برخلاف دستور توقف فروش سهام عدالت نماد شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی امروز با صف‌های فروش میلیونی روبه‌رو بود که نشان می‌دهد فروش سهام در روش غیرمستقیم متوقف نشده است.

محمد خزایی، عضو هیات مدیره کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت اعلام کرده که توقف معاملات سهام عدالت هم بر حسب وضعیت بازار اجرا شده است.

وی درباره علت توقف فروش اینطور استدلال کرده است: ما نمی‌خواهیم سهامداران سهام عدالت که بخش بزرگی از عموم مردم هستند متضرر شوند. او همچنین ابراز امیدواری کرده که با تثبیت روند صعودی بازار سهام که در چند روز اخیر آغاز شده است به زودی شاهد گشایش معاملات سهام عدالت باشیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید