گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

مسدود کردن 4 ایستگاه معاملاتی در بورس

5/5

براساس اطلاعیه نظارتی بورس اوراق بهادار تهران، مدیریت نظارت بر بازار از اقدام به مسدود کردن چهار ایستگاه معاملاتی و ۱۸ مورد دسترسی برخط سهامداران در روز جاری خبر داد.

در راستای نظارت بر معاملات شفاف و منصفانه در بازار سرمایه، در اطلاعیه مدیریت نظارت بازار بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری آمده است:‌

پیرو ابلاغیه 30 شهریور 99 معاونت بازار به مدیران عامل کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران و در راستای اجرای تبصره ماده 12دستورالعمل اجرایی معاملات برخط، مدیریت نظارت بر بازار با توجه به اهمیت برخی اقدامات معامله‌گران اقدام به مسدود نمودن چهار ایستگاه معاملاتی و 18 مورد دسترسی برخط سهامداران در تاریخ 2 آذر 99 نموده است که این تعداد شامل ارسال سفارش کم‌حجم با دفعات بالا بوده و در برخی موارد نیز به کارگزاران مربوط تذکر داده شده است.

در پایان معاملات امروز بورس، شاخص کل با رشدی 3.7 درصدی با قدرت وارد کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی شد. شاخص کل هم وزن نیز امروز 1.8 درصد رشد کرد. رشد امروز بورس باعث شد تا پس از مدتها شاخص کل در تمامی روزهای یک هفته روند صعودی داشته باشد.

در معاملات امروز ارزش کل معاملات بورس بیش از 9 هزار میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته 21 درصد کاهش داشت. همچنین سه نماد فارس، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. در معاملات فرابورس نیز که سه نماد ذوب، صبا و هرمز تاثیرگذارترین نمادها بر شاخص کل بودند، ارزش معاملات با بیش از 100 درصد نسبت به روز گذشته به 16 هزار میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز بورس گروه خودرویی باز هم بیشترین ارزش معاملات را به نام خود اختصاص داد و گروه کانه‌های فلزی نیز با کمک معاملات سنگین کاما یکی از برترین گروه‌های صنعت بود.

بازار سهم در حالی امروز را به پایان رساند که پس از مدت‌ها هفته‌ای سراسر صعود را پشت سر گذاشت. فعالان بازار امیدوارند با تداوم روند این هفته، در هفته آینده نیز شاخص کل کانال یک میلیون و 400 هزار واحدی را نیز پشت سر بگذارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید