گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

هیجان بورس ما از انتخابات آمریکا

5/5

#هیجان

 

روز چهارشنبه در صف خرید می نشینند و روز شنبه در صف فروش، از هم سبقت می گیرند بدون این که محاسبه کنند این تحولات ،چه تاثیری بر شرکت ها خواهد داشت فقط #شنیده ایم که افزایش قیمت دلار این چنین می کند و کاهش آن،آن چنان! 

 

نه #ترامپ بورس را شکوفا می کرد و نه قرار هست #بایدن بورس را له کند متاسفانه بازار اسیر دست عده ای سهام دار هیجانی هست قبلا در قالب یک متن چند صفحه ای توضیح داده بودم که دموکرات ها بیایند #شوک_ارزی منفی ایجاد می شود اما کف این کاهش قیمت کجاست آیا در داخل،ریسک تن دادن به کاهش شدید #دلار توسط دست اندرکاران پذیرفته می شود احتمالا خیر…چرا که در این چند ماه بسیاری از محاسبات بر اساس دلار بالای بیست بسته شده است و حالا تغئیر آن به پائین تر از این ارقام،بر اساس یک #خوش_بینی تقریبا بعید به نظر می رسد.

 

هیجانات انتخابات که تخلیه شد و فضا کمی تحلیلی تر شد شاید بازار به این صرافت بیفتد که قرار نیست شرایط 598 را داشته باشیم آن طور که برخی می گویند! فضای فعلی حتی اگر قرار باشد تغئیر کند در یک تایم بلند مدت خواهد بود..

 

برخی هم که شاید امیدوار به #ترامپ بودند تا بیاید و بازار ،رونق بگیرد! یک سوال ؟ روز چهارشنبه دلار تا محدوده 31000 رشد کرد و اگر ترامپ می آمد این ارقام به همراه دیگر بازارهای موازی بالاتر هم می رفت چه تضمینی وجود داشت که شما بتوانید در بورس کوچکی که تا چشم به هم بزنید همه چیز #صف هست سودی را کسب کنید تا از بازارهای موازی عقب نیفتید تعارف نداریم در شرایطی که دلار صعودیست شما تا یک حدی از سودتان را به عنوان سود نباید در نظر بگیرید فقط توانسته اید ارزش پول خود را حفظ کنید و چه تضمینی وجود دارد که شما بتوانید !

ضمن این که بورس بیش از هر چیزی نیاز به آرامش دارد به نظر شما دلار اگر بشود چهل هزار تومن،#ریسک_سیستماتیک در کشور بالا نمی رود دوستانی که تجربه دارند می دانند وقتی آرامش و امنیت در کشور،به هم بریزد اصلا بورس،روی خوبی نشان نخواهد داد…

 

#تکنیکال: مولفه های تاثیر گذار در بازار به قدری زیاد هست و غیر قابل پیش بینی،که چاره ای به پناه بردن به #تکنیکال نیست آن قدر غیرقابل پیش بینی!

قبلا عرض کردیم تارگت موج چهار،می تواند محدوده 38 50 و حتی 61.8 سه باشد نسبت 38% را که محدوده 1350000 بود شاخص پشت سر گذاشت تارگت بعدی محدوده 1200000-1150000 هست که یکی از محدوده های احتمالی برگشت موج چهار هست .

 

چه زمانی باید مطمین بشویم چهار به اتمام رسیده ؟

زمانی که شاخص در یکی از محدوده های ذکر شده کف سازی کند و چرخش به سمت بالا داشته باشد اشتباهی که برخا مرتکب می شویم این هست که یک #محدوده_حمایتی را شناسائی می کنیم و قبل از رویت عکس العمل شاخص یا قیمت نسبت به آن،اقدام به ورود یا خروج می کنیم در حالی که باید شاخص یا قیمت واکنش نشان بدهد چرخش صورت بگیرد بعد با رعایت ملاحظات اقدام کرد.

 

امکان دارد موج چهار تا محدوده 61.08 هم افت کند ؟

بله کاملا ممکن هست و جز تارگت های استاندارد موج چهار هست #ضمنا توجه داشته باشید #موج_شماری بحث کاملا پیچیده ایست و شاید اگر یک چارت را به چند الیوتیسین بدید هر کدام تصور متفاوتی از موج شماری داشته باشند و این #فرضیه بنده که در موج چهار هستیم هم کاملا می تواند یک تفسیر شخصی باشد و شاید #موج_شماری بنده باید بروزرسانی گردد.

 

? این یک فرضیه تکنیکی می باشد که ممکن است در عمل اصلا اتفاق نیافتد و اینگونه رفتار نکند. تصمیم گیری جهت خرید و فروش صرفا به عهده هر شخص خواهد بود و فرضیه فوق نباید به تنهایی ملاک قرار گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید