گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

پول هوشمند چیست؟ 24دی99

5/5

اگر تجربه ی داد و ستد در بازار بورس را داشته و دنبال کننده ی اخبار بورسی و گفت و شنود های مربوط به بورس بوده اید حتما واژه ی پول هوشمند یا اسمارت مانی را بارها شنید ه اید و می دانید که پی بردن به اینکه کی و چه سهمی پول هوشمند داشته شما را به کسب سود بزرگ نزدیک می کند.
اسمارت مانی یا همان پول هوشمند در مواقعی که جو بازار نزولی و نماد ها در حال افت باشند وارد بازار می شود و روند بزرگی را شکل می دهد . در واقع این پول خرید بیشترین سهم ممکن در پایین ترین قیمت است.

پول هوشمند را عده ای بازار گردان(که دارای اخبار رانتی از یک سهم هستند) وارد می کنند تا در زمان و جای مناسب با سود چندین برابر خروج کنند . اینکونه پول ها ممکن است به بزرگی پولهایی که حقیقی وارد سهم می کنند نباشد ولی می تواند بسیار مهم تر باشد و اهدافی را دنبال می کنند که بسیار جالب است .

سهامداران رانتی بعد از این که سهم هایی که در صف عرضه هستند را پیدا می کنند با وارد کردن شایعات باعث می شوند تا در کف قیمتی سهام دارانش را ناامید کنند و بعد خود کم کم شروع به جمع کردن سهام در کف قیمت می کنند ؛ سهام دار بیچاره که تا اینجا احتمالا در این نماد متضرر بوده برای جلوگیری از ضرر بیشتر عرضه ی سنگینی را وارد می کند.

در نمودار های تکنیکالی در واقع این کف قیمتی و در جا زدن مدتی قیمت را می توان تشخیص داد و حتی (همانطور که در بحث اندیکاتور بولینگر باند خواهیم گفت) گاهی این در جازدن به قدری است که بعد از خسته کردن سهام داران و خروج آنها شاهد صعود شارپی در سهم هستیم.
این نکته را در آموزش بورس به خاطر داشته باشید که ورود این پول ها به یکباره نیست بلکه کم کم در کف های قیمتی است به طوری که در این روزها ما شاهد عرضه بیشتر در این سهم ها هستیم و بعد از آن صعود سهم شروع می شود .
بعد از اینکه سهم ها جمع شد قیمت شروع به رشد می کند و نوسان های مثبت چند درصدی می دهند که به دنبال آن حقیقی ها نیز وارد سهم می شوند و شروع به خرید می کنند و همین تقاضا باعث رشد قیمت می شود بعد از اینکه قیمت رشد کرد و بازیگران سود مورد نظر را کسب کردن طی چند مرحله شروع به خروج از سهم می کنند و باعث پایین اومدن قیمت سهم می شوند و حقیقی ها به امید برگشت قیمت همچنان در سهم می مانند تا جایی که در ضرر فرو می روند.
در واقع یکی از فصول تحلیل و سهام داری همین است که شما بدانید نقطه ی ورود و خروج یک سهم کجاست و بر همین اساس برای خود حد سود و حد ضرر مشخص کنید (در مطالب آتی به معرفی حد سود و ضرر خواهیم پرداخت).
اگر بتوانید این پول های هوشمند را تشخیص دهید و با بازیگران سهم همراه شوید به سود های رویایی خواهید رسیددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید