گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته اول آذر

5/5

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذر قیمت تمام خودروهای داخلی ۱۰ درصد نسبت به شرایط فعلی ارزان‌تر شود. بنابراین قیمت خودرو هفته آینده هم بنا بر میزان عرضه و تقاضا روند کاهشی خواهد داشت.

روند کاهشی قیمت دلار ادامه‌دار است به طوری‌ که روز چهارشنبه دلار با 500 تومان کاهش با قیمت 25 هزار و 900 تومان معامله شد. این کاهش قیمت دلار دوباره قیمت برخی اقلام همچون خودرو را تحت تاثیر قرار داد. حال با توجه به تعطیلی هفته آینده قیمت خودرو مجدد ارزان خواهد شد؟

به گفته یک کارشناس بازار خودرو؛ با توجه به تعطیلی‌های هفته آینده عملا خرید و فروشی در بازار خودرو رخ نخواهد داد. یعنی روند معاملات خرید و فروش خودرو متوقف می‌شود. چنانچه کسی در این شرایط قصد فروش داشته باشد باید با قیمت ارزان‌تری خودروی خود را به بازار عرضه کند.

فربد زاوه معتقد است احتمالا سیاست‌های کلان اقتصادی به سمتی است که قیمت دلار کاهشی شود و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود تا پایان آذر قیمت تمام خودروهای داخلی 10 درصد نسبت به شرایط فعلی ارزان‌تر شود. بنابراین قیمت خودرو هفته آینده هم بنا بر میزان عرضه و تقاضا روند کاهشی خواهد داشت.

بازار خودرو تا تابستان 1400 راکد می‌شود

هفته گذشته هم فیروز نادری، یک فعال بازار خودرو اعلام کرد: « بازار خودرو فعلا راکد است. چنانچه روند نزولی قیمت دلار ادامه‌دار باشد قیمت خودرو روند ریزشی خواهد داشت.» موضوعی که در این هفته اتفاق افتاد و قیمت خودروهای داخلی مجدد ارزان شد.

با این وجود آنچه ذهن خریداران را درگیر کرده این است که آیا روند کاهشی قیمت خودرو تا پایان سال ادامه‌دار است؟ زاوه در این باره اظهار کرد: از دی ماه روند کاهش قیمت خودروها متوقف می‌شود و بازار خودرو به ثبات می‌رسد. آنچه قابل پیش‌بینی است بازار خودرو از دی ماه تا تابستان 1400 راکد می‌شود. البته طبق پیش‌بینی‌های انجام شده سال آینده نرخ تورم هر ماه بین دو تا سه درصد افزایش خواهد یافت که براساس آن قیمت خودرو هم به همین میزان رشد دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید