گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

پیش_بینی_بازار

5/5

#پیش_بینی_بازار

#روزانه

 

✍️ در شرایطی به مصاف معاملات سومین روز کاری هفته می‌رویم که بازار روز گذشته با افزایش جدی تقاضا کار خود را آغاز کرد و شاخص کل در همان دقایق ابتدایی با ثبت رشد بیش از 20 هزار واحدی تا ارتفاع یک میلیون و 268 هزار واحدی قد کشید اما هنوز یک ساعت ابتدایی معاملات خاتمه نیافته بود که موج جدی عرضه به سراغ بازار آمد تا جایی که صفوف خرید عرضه شد و طیف وسیعی از نمادها به دامنه منفی کشیده شدند !! 

 

? البته این پایان کار نبود چراکه بعد از زد و خورد جدی، از ساعت 10 تا ساعت 12 و پس از گشایش 3 نماد شپنا، خبهمن و تاپیکو، به مرور سمت تقاضا تقویت شد و شاهد غلبه بر عرضه‌ها در بسیاری از نمادهای مورد توجه بودیم. 

 

? اما نکته مهم بازار روز گذشته این بود که همزمان با بازگشت برخی از نمادهای بزرگ و مورد توجه، ارزش معاملات به بیش از 10 هزار میلیارد تومان رسید. گفتنی است، ارزش معاملات در 18 روز اخیر هرگز به بیش از 10 هزار میلیارد تومان نرسیده بود. به نظر این سیگنال بسیار مهمی است و چنانچه در بازار امروز و فردا هم وضعیت به همین شکل باشد، بتوان کف جدیدی برای بازار شناسایی کرد و رای به رشد شاخص‌ها در میان‌مدت داد. 

 

? اما برای امروز به نظر فشار عرضه در نیمه نخست معاملات بالا باشد چراکه شدت گرفتن فشار فروش در نیمه دوم بازار روز گذشته سبب تردید در رفتار بسیاری از معامله‌گران شده است اما انتظار می‌رود با گذر از نیمه ابتدایی معاملات به مرور شاهد تقویت تقاضا و غلبه بر عرضه‌ها باشیم. طبق برخی از شنیده‌ها، موقتا فروش سهام عدالت متوقف شده و احتمالا روند فروش با تغییراتی مواجه خواهد شد. این خبر خوبی برای بازار است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید