گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

گزارش بازار روز .5 بهمن 99

5/5

بازار امروز بسیار خوب شروع کرد حتی در پیش گشایش بازار تعداد سهم مورد تقاضا در نماد شپنا به بالای 1 میلیارد سهم هم رسید. امروز واقعا تقاضا در بازار زیاد بود و اکثر نمادهای بازار مخصوصا نمادهای شاخص ساز با صف خرید پر حجم کار را شروع کردند ولی پس از مدتی باز هم با عرضه حقوقی ها که به نوعی در حال نوسان گرفتن از سهامداران خرد هستند، شروع به عرضه کردند. البته همین حقوقی ها بارها از شاخص 100 هزار واحدی این کار را انجام دادند ولی در نهایت بازار راه خود را رفت.
شاخص کل بورس امروز با رشد1.03 درصدی و افزایش 12572 واحدی به 1.234 میلیون واحد رسید.
شاخص هموزن بورس 0.63درصد افت کرد و با منفی 2816 واحد به 437 هزار واحد رسید.
سه نماد فارس ، فولاد و فملی بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.
سه نماد پارسان ، پارس و وامید بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.
مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس 236127 میلیارد ریال بود. امروز ارزش معاملات خرد بیش از 18060 میلیارد تومان بود. میزان خروج پول حقیقی در روز جاری حدود 441 میلیارد تومان می‌باشد.
شاخص کل فرابورس با افت 149 واحدی به 18297 واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد آریا ، سمگا و صبا بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد کگهر ، غصینو و ذوب بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.
۷ صنعت برتر بورسی از نظر ارزش معاملات به ترتیب: خودرو ، فراورده نفتی ، بانکها ، فلزات اساسی ، شیمیایی ، چندرشته ای ، دارویی
۷ نماد بورسی با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : دارایکم ، شستا ، شپنا ، پالایش ، خساپا ، خودرو ، وتجارت
دلار نقدی ??23,650 تومان در حال معامله است.
ارزش سهام عدالت : ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی به حدود 8 میلیون و 70 هزار تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته بیش از 230 هزار تومان افزایش یافت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید