گروه آموزشی سهند

 با مجور رسمی از سازمان فنی حرفه ای

گزارش بازار روز .6 بهمن 99

5/5

بازار امروز مطابق با انتظارمان در پست دیدگاه روز پیش رفت با فشار فروش زیادی در اثر معاملات دیروز شروع کرد و شاخص کل را با افت روبرو کرد. پس از گذر از زمان شروع بازار با درخشش سهام بزرگ مثل شپنا از فشار فروش بازار کاسته شد و کم کم نمادها متعادل و مثبت شدند. البته فشار فروش باز هم نسبتا در سهام کوچک بازار زیاد بود و با توجه به رشد اخیری که داشتند اصلاح بیشتری نیاز داشتند.
شاخص کل بورس امروز با رشد0.10 درصدی و افزایش 1206 واحدی به 1.235 میلیون واحد رسید.
شاخص هموزن بورس 1.18درصد افت کرد و با منفی 5146 واحد به 432 هزار واحد رسید.
سه نماد شستا ، فولاد و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند.
سه نماد نوری ، فخوز و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل داشتند.
مجموع ارزش معاملات کل بازار بورس و فرابورس 219875 میلیارد ریال بود. امروز ارزش معاملات خرد بیش از 11,402 میلیارد تومان بود. میزان خروج پول حقیقی در روز جاری حدود 650 میلیارد تومان می‌باشد.
شاخص کل فرابورس با افت 95 واحدی به 18202 واحد رسید. در جریان معاملات امروز سه نماد مارون ، کگهر و غصینو بیشترین تاثیر مثبت و سه نماد آریا ، ذوب و زاگرس بیشترین تاثیر منفی را در شاخص کل فرابورس داشتند.
۷ صنعت برتر بورسی از نظر ارزش معاملات به ترتیب: خودرو ، چندرشته ای ، فلزات اساسی ، شیمیایی ، فراورده_نفتی ، بانکها ، دارویی
۷ نماد بورسی با بیشترین ارزش معاملات به ترتیب : دارایکم ، شستا ، پالایش ،خساپا ، خودرو ، شپنا ، حتوکا
دلار نقدی ??23,600 تومان در حال معامله است.
ارزش سهام عدالت : ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز گذشته، ۱.۲ درصد (۹۹هزار تومان) افزایش داشت. ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۸ میلیون و ۵۶۴هزار تومان و ۱۶ میلیون و ۱۴۴هزار تومان رسید. ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ۵ میلیون و ۱۳۸هزار تومان رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مشاوره رایگان
لطفا اطلاعات کاربری را وارد نمائید